Ta Alpina B3 to obecnie najciekawsze BMW na sprzedaż. Szczególnie za tę cenę! - Trends Magazines

Ta Alpina B3 to obecnie najciekawsze BMW na sprzedaż. Szczególnie za tę cenę!

Każde Alpiny wywołują u fanów BMW szybsze bicie serca. Znany tuner jest dobry w poprawianiu tego, co według nich Bawarczycy w fabryce mogli zrobić lepiej. Ta Alpina B3 jest tego świetnym przykładem, a ten konkretny egzemplarz jest udoskonalony o jeszcze jeden szczegół. 

Alpina B3 to jeden z najrzadszych modeli tego tunera. Na ulice wyjechało tylko 89 egzemplarzy B3 Touring. Auto zbudowano na bazie BMW 328i E36 Touring, ale konstrukcję znacznie zmodyfikowano. Z zewnątrz „turas” posiada charakterystyczne niższe zderzaki, a także złote, a skromne pasy Alpina. Nie mogło zabraknąć 17-calowych felg o charakterystycznym wzorze. 

Silnik Alpiny B3 to wymysł tunera

Seryjny motor M52B28 został zastąpiony jednostką o pojemności 3,2-litra. To największy wyróżnik Alpiny B3, która na pierwszy rzut oka nie różni się od B6, ale różnicą jest właśnie silnik. Moc 193 KM wzrosła do 265 KM i 330 Nm. Niestety, cały efekt psuła powolna 5-stopniowa automatyczna skrzynia Switch-Tronic, której jednak w tym egzemplarzu nie znajdziemy. 

Oto wyjątkowa Alpina B3 Touring. Powstało ich tylko 89 sztuk.

Niebieska Alpina B3 Touring pochodzi z 1996 roku i nosi numer 23 of 89. Co ciekawe, opisywaliśmy już ten samochód dwa lata temu, gdy także był wystawiony na sprzedaż, ale wówczas jeszcze ze skrzynią automatyczną na pokładzie. Samochód pierwotnie dostarczony do Nicole Racing Japan, w 2017 r. wyjechał do Holandii. W 2020 roku czekała go wycieczka do USA i tam samochód przeszedł swap skrzyni. Naszym zdaniem bardzo udany, pomimo naruszenia oryginalności modelu. W miejsce automatycznej skrzyni pojawił się 6-stopniowy manual Getrag 420G.

Poprawiono fabrykę, która poprawiła fabrykę

Oprócz zmiany skrzyni, w aucie pojawił się także mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a dodatkowe prace zgłoszone w ciągu ostatniego roku obejmowały przebudowę układu VANOS i wymianę akumulatora, tylnej uszczelki głównej, regulatora ciśnienia paliwa, wtryskiwaczy paliwa, czujników tlenu, poduszek silnika oraz głowicy cylindrów i uszczelki miski olejowej.

Alpina B6 Touring vs BMW M340i Touring – porównanie

Alpina B3 Touring jest dodatkowo wyposażony w elektrycznie sterowany szyberdach, dwustrefową automatyczną klimatyzację, kasetowe stereo BMW Business i elektrycznie szyby. Ten egzemplarz jest obecnie w sprzedaży w Kalifornii. Do zestawu kupujący otrzyma zapasowe części, model w zmniejszonej skali, dwa komplety kluczy, instrukcje w języku japońskim, książkę serwisową oraz raportem Carfax.

Cena tego wyjątkowego auta jest obecnie bardzo atrakcyjna, bo wynosi 20 tys. dolarów. Licytacja trwa jeszcze trzy dni, więc zapewne wzrośnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Połowa aut używanych nie nadaje się do użytku

Tak wynika z tekstu "Pulsu Biznesu", napisanego na podstawie raportu Carsmile. Firma przebadała stan techniczny samochodów wystawionych do sprzedaży na platformie internetowej. Wyniki, delikatnie mówiąc, nie napawają optymizmem. Jak informuje "Puls Biznesu" - od lipca 2021 roku platforma Otomoto klik, która należy do Carsmile, można kupić auto używane, które przeszło kompleksowe badanie, zgodnie ze standardami…

Audi przekroczenie

Szwed ignoruje polskie przepisy. Na liczniku ponad 220 km/h

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego Audi, który zignorował ograniczenie prędkości. Mężczyzna jadąc drogą ekspresową S8, pędził 221 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h.  Mundurowi z wrocławskiej drogówki patrolując drogę S8, zauważyli osobowe Audi poruszające się z prędkością znacznie przekraczającą obowiązujące ograniczenie. Funkcjonariusze dokonali pomiaru i jak się okazało mężczyzna jedzie dokładnie 221 km/h, a…