STAR WARS: Luke Skywalker lata kosmicznym Porsche? - CIEKAWOSTKI - Trends Magazines

STAR WARS: Luke Skywalker lata kosmicznym Porsche? – CIEKAWOSTKI

Ten tytuł to nie jest żart. Jeżeli jesteś fanem sagi Star Wars i kochasz samochody, to witaj w klubie. Ja wychowałem się z „matchboxami” Porsche i latając po pokoju zabawkowym X-Wingiem. Projektanci z Porsche AG i Lucasfilm Ltd. chyba mieli podobnie, ponieważ doszli chyba do wniosku, że w nowej części sagi przyda się trochę ziemskiego luksusu. Dlatego właśnie ogłosili, ze współpracują przy projekcie fantastycznego statku kosmicznego, który zostanie zaprezentowany podczas światowej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Statek ma wspierać nadchodzącą część „Gwiezdnych wojen” – ostatnią część historii sagi Skywalkerów.


Publiczna prezentacja makiety statku odbędzie się podczas grudniowej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (w Polsce trafi on do kin 19 grudnia). Na imprezie Porsche pokaże również swój pierwszy całkowicie samochód elektryczny – model Taycan, który zadebiutował na początku września 2019 r. Jego dostawy do USA rozpoczną się pod koniec roku. W Europie pierwsze egzemplarze Porsche Taycan zostaną przekazane klientom na początku 2020 r.

Opracowanie statku kosmicznego z wyraźnym DNA designu Porsche to naprawdę ekscytujące zadanie” – powiedział Michael Mauer, wiceprezes Porsche Style w firmie Porsche AG.
Fani obu marek mogą śledzić ekscytujący proces projektowania statku kosmicznego online, pod adresem thedesigneralliance.com.


Zamów prenumeratę

Podobne

Manhart TM3 720 – kolejne BMW po tuningu? Nie tym razem

Manhart to tuner znany przede wszystkim z przeróbek aut BMW. Ale tym razem Niemcy postanowili wziąć na warsztat... Teslę. A konkretnie Model 3. Co zmieniono? Jak w przypadku wielu aut przerobionych przez Manharta (chociażby prezentowanego ostatnio MHX6), zmiany nie objęły tylko stylistyki. Ale po kolei. Na pierwszy rzut oka widać podrobiony grill. Dlaczego podrobiony? Jest…

Volkswagen w Chinach – historia sukcesu

W ciągu czterech dekad Volkswagen wypracował i od lat utrzymuje pozycję lidera na chińskim rynku, będącym największym światowym odbiorcą nowych aut. Sukces nie jest dziełem przypadku. Historia przemysłu motoryzacyjnego w Chinach sięga lat 50. XX wieku, kiedy Kraj Środka rozpoczął produkcję aut w kooperacji z ZSRR. Po śmieci Stalina w sowieckiej Rosji nastał okres tzw. odwilży, a jednocześnie przybrała na sile rywalizacja o prymat…