Śmierć w rajdzie Targa Tasmania - Trends Magazines

Śmierć w rajdzie Targa Tasmania

targa tasmania wypadek

Jak potwierdzają organizatorzy, trzech zawodników australijskiego rajdu Targa Tasmania zginęło. Jeden kierowca, Shane Navin, zginął 23 kwietnia za kierownicą Mazdy RX-7. Z kolei zespół składający się z kierowcy Leigh Mundyiego i pilota Dennisa Neagle zginął dzień później w osobnym wypadku w Porsche 911 GT3 RS.

TT, czyli Targa Tasmania

targa tasmania wypadek
targa tasmania wypadek

Targa Tasmania bierze swoją nazwę od włoskiego Targa Florio i jest tradycyjnie pięciodniowym rajdem, który odbywa się na utwardzonych drogach. Trasa rozciąga się na ponad 1200 mil, a strona internetowa mówi, że jest to „najdłuższy i najtrudniejszy rajd po asfalcie na świecie”. To jeden wyścigów w mistrzostwach Targa Australia, które obejmują też inne zawody w Adelaide i Victoria. W przeszłości w TT brali udział tak znakomici zawodnicy jak Sir Jack Brabham, Sir Stirling Moss, Denny Hulme, Dick Johnson, Peter Brock, a nawet Walter Röhrl. W całej historii tej imprezy tylko dwóch innych kierowców zginęło podczas rywalizacji.  

„To love the beast”

O tym jak wymagający jest to rajd świetnie opowiada film „To love the beast”. To debiut reżyserski australijskiego aktora Erica Bany ukazujący jego miłość do samochodu – Forda XB Falcon Coupe zwanego też „The Beast”. Co ciekawe taki sam samochód posłużył do budowy legendarnego Interceptora z filmów Mad Max, ale to temat na osoby materiał. W „Love the Beast” Eric mający obsesję na punkcie samochodów zabiera widzów w podróż po jednej z najbardziej niebezpiecznych tras rajdu Targa Tasmania. W filmie występują też Jay Leno, Jeremy Clarkson i Dr. Phil McGraw.

Odeszli na wieczny OS

targa tasmania wypadek3
targa tasmania wypadek3

Shane Navin zginął na miejscu wypadku o godzinie 10:00 czasu lokalnego w piątek rano po przewróceniu swojej Mazdy RX-7 z 1979 roku. Jego pilot, Glenn Evans, nie doznał kontuzji. Navin miał 68 lat. Z kolei o 11:45 czasu lokalnego w sobotę rano Porsche 911 GT3 RS 2019 uderzyło w drzewo. Zarówno kierowca, jak i pilot zostali zabici i uznani za zmarłych na miejscu zdarzenia. Mundy miał 68 lat, a Neagle 59. Podjęto wysiłki, aby kontynuować rajd po śmierci Navina, ale impreza została zdegradowana do rangi trasy turystycznej po wypadku, a dotychczasowe wyniki zostały uznane za końcowe. To sprawiło, że Eddie Maguire i Zak Brakey jadący Dodgem Viperem 2016 zostali zwycięzcami. Tegorocznej edycji.

Podobne

Niezła zabawa Polo IV GTI z gokartem

Każdy ma swoje ulubione zabawki. Duzi chłopcy też! Małe Polo z silnikiem 1.8 i turbosprężarką z pewnością do nich należy. To jeden z tych samochodów, jazda którymi poprawia humor od zaraz. Jak poradzi sobie na torze z małym i zwinnym gokartem? Zapowiada się zabawa na całego! Oba potrafią dostarczyć ogromnej frajdy z jazdy. Oba pozwalają…

Idealne Lamborghini – Huracán EVO Spider RWD

Lamborghini zaprezentowało najnowszą odmianę kultowego modelu Huracán. Nowy Huracán EVO Spider RWD, bo o nim mowa, charakteryzuje napędem na tylne koła oraz miękkim składanym dachem.  Atak na zmysły Takie połączenie pozwala poczuć się blisko otaczających żywiołów. Wspaniałe doznania akustyczne dostarcza, niczym nie zatrzymywany, ryk silnika 5.2 V10. Z kolei odpowiednią dawkę adrenaliny zapewni bardziej narowista…