Skup aut i części samochodowych – gdzie i jak szukać pomocy - Trends Magazines

Skup aut i części samochodowych – gdzie i jak szukać pomocy

Skupy aut są w naszym kraju niezwykle popularne. Korzystają z nich właściciele samochodów różnych typów, a także osoby poszukujące części zamiennych. Niemal wszystkie modele samochodów poruszających się po polskich drogach, a także pojazdy rolnicze, budowlane i ciężarowe, mogą zostać z powodzeniem odsprzedane w skupie pojazdów. Jeśli pragniesz pozbyć się swojego starego samochodu (bez uciążliwego poszukiwania nowego nabywcy), wówczas wizyta w skupie aut jest najlepszym rozwiązaniem.

Skup aut – kiedy i dla kogo?

Jak wskazują specjaliści, przeciętny samochód poruszający się na polskich drogach jest użytkowany przez okres nawet 15 lat. Dotyczy to zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych i transportowych. Mimo to, wiele ich części nadaje się do dalszego użytku, nawet gdy sam pojazd jest już poddawany kasacji.

Samochodu można pozbyć się na kilka sposobów, a wybór konkretnego rozwiązania zależy w znacznym stopniu od stanu pojazdu oraz twoich oczekiwań. Komis samochodowy to rozwiązanie wybierane najchętniej przez właścicieli samochodów kilkuletnich, pozostających w dość dobrej kondycji, które nadają się do dalszej jazdy.

Skupy aut wybierają kierowcy, których samochody są w gorszym stanie, lub nie nadają się do dalszego używania. Wbrew pozorom – skupy aut będą zainteresowane także wrakiem twojego samochodu. A szczególnie, znajdującymi się w nim częściami, które nadają się do rozebrania, oczyszczenia i sprzedaży.

Części zamienne oraz samochody zdezelowane

Nawet samochody naprawdę stare – ponad 20-letnie – mogą okazać się atrakcyjne dla właściciela skupu aut. Dlaczego? Powody są bardzo proste. Starsze modele samochodów nie są już produkowane, a tym samym – znalezienie do nich części zamiennych bywa niezwykle trudne, a niekiedy nawet niemożliwe. Najprostszym sposobem jest więc wydobycie ich z samochodów odsprzedawanych przez prywatnych kierowców.

Dotyczy to nawet tak rzadko stosowanych elementów konstrukcyjnych jak na przykład fotele, części deski rozdzielczej, przełączniki, klapy, spinki, pokrętła. Każde z nich może okazać się potencjalnie atrakcyjne dla właścicieli skupu aut.

Po przywiezieniu samochodu do skupu aut zostanie on poddany dokładnym oględzinom ze strony fachowego rzeczoznawcy. W trakcie oględzin zdiagnozuje on stan pojazdu oraz dokona przeglądu jego najważniejszych i najbardziej wartościowych podzespołów. Następnie, dokona wyceny twojego samochodu – co oczywiście nie jest równoznaczne z nawiązaniem umowy. Nie musisz decydować się na sprzedaż od razu, o wiele lepszym wyjściem będzie porównanie ofert otrzymanych w różnych skupach.

Najkorzystniejsze oferty otrzymasz z profesjonalnych sieci stacji skupu aut, których placówki znajdziesz na terenie całego kraju. Wymienić można skup aut Wałcz, w którym swoją placówkę posiada Car Gryf. Jest to sieć bardzo prężnie działających skupów, w których możesz sprzedać niemal każdy typ samochodu, także te zdezelowane i powypadkowe. 

Podobne

BMW 330 Li Made in China long

BMW 3 w wersji long – Made in China

W zeszłym roku BMW zaprezentowało zupełnie nową serię 3 na całym świecie, ale jest jeden kraj, gdzie sportowy sedan występuje w dwóch wersjach - Chiny. Na tamtejszym rynku możemy kupić zwykłego sedana oraz przedłużony model BMW 3 Li. W standardowej formie trójka jest większa niż seria 5 (E39) i niewiele mniejsza niż seria 5 (E60),…

Jeden z dziesięciu, czyli BRABUS G V12 900

BRABUS G V12 900 „ONE OF TEN” (jeden z dziesięciu) świętuje swoją światową premierę na IAA 2019 we Frankfurcie nad Menem. Piętnaście lat po prezentacji pierwszego BRABUSa G V12 na Geneva Motor Show 2004 inżynierowie ponownie wszczepili silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem do nadwozia Mercedesa Klasy G. Tym razem do typoszeregu W 463A. 6,3-litrowy silnik…