Skup aut i części samochodowych – gdzie i jak szukać pomocy - Trends Magazines

Skup aut i części samochodowych – gdzie i jak szukać pomocy

Skupy aut są w naszym kraju niezwykle popularne. Korzystają z nich właściciele samochodów różnych typów, a także osoby poszukujące części zamiennych. Niemal wszystkie modele samochodów poruszających się po polskich drogach, a także pojazdy rolnicze, budowlane i ciężarowe, mogą zostać z powodzeniem odsprzedane w skupie pojazdów. Jeśli pragniesz pozbyć się swojego starego samochodu (bez uciążliwego poszukiwania nowego nabywcy), wówczas wizyta w skupie aut jest najlepszym rozwiązaniem.

Skup aut – kiedy i dla kogo?

Jak wskazują specjaliści, przeciętny samochód poruszający się na polskich drogach jest użytkowany przez okres nawet 15 lat. Dotyczy to zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych i transportowych. Mimo to, wiele ich części nadaje się do dalszego użytku, nawet gdy sam pojazd jest już poddawany kasacji.

Samochodu można pozbyć się na kilka sposobów, a wybór konkretnego rozwiązania zależy w znacznym stopniu od stanu pojazdu oraz twoich oczekiwań. Komis samochodowy to rozwiązanie wybierane najchętniej przez właścicieli samochodów kilkuletnich, pozostających w dość dobrej kondycji, które nadają się do dalszej jazdy.

Skupy aut wybierają kierowcy, których samochody są w gorszym stanie, lub nie nadają się do dalszego używania. Wbrew pozorom – skupy aut będą zainteresowane także wrakiem twojego samochodu. A szczególnie, znajdującymi się w nim częściami, które nadają się do rozebrania, oczyszczenia i sprzedaży.

Części zamienne oraz samochody zdezelowane

Nawet samochody naprawdę stare – ponad 20-letnie – mogą okazać się atrakcyjne dla właściciela skupu aut. Dlaczego? Powody są bardzo proste. Starsze modele samochodów nie są już produkowane, a tym samym – znalezienie do nich części zamiennych bywa niezwykle trudne, a niekiedy nawet niemożliwe. Najprostszym sposobem jest więc wydobycie ich z samochodów odsprzedawanych przez prywatnych kierowców.

Dotyczy to nawet tak rzadko stosowanych elementów konstrukcyjnych jak na przykład fotele, części deski rozdzielczej, przełączniki, klapy, spinki, pokrętła. Każde z nich może okazać się potencjalnie atrakcyjne dla właścicieli skupu aut.

Po przywiezieniu samochodu do skupu aut zostanie on poddany dokładnym oględzinom ze strony fachowego rzeczoznawcy. W trakcie oględzin zdiagnozuje on stan pojazdu oraz dokona przeglądu jego najważniejszych i najbardziej wartościowych podzespołów. Następnie, dokona wyceny twojego samochodu – co oczywiście nie jest równoznaczne z nawiązaniem umowy. Nie musisz decydować się na sprzedaż od razu, o wiele lepszym wyjściem będzie porównanie ofert otrzymanych w różnych skupach.

Najkorzystniejsze oferty otrzymasz z profesjonalnych sieci stacji skupu aut, których placówki znajdziesz na terenie całego kraju. Wymienić można skup aut Wałcz, w którym swoją placówkę posiada Car Gryf. Jest to sieć bardzo prężnie działających skupów, w których możesz sprzedać niemal każdy typ samochodu, także te zdezelowane i powypadkowe. 

Podobne

VW T1 z silnikiem z Bentley’a!

Chyba każdy kocha Bullika. Nielaeżnie od wersji nadwoziowej widok wielkiego logo VW na froncie klasycznego busa jest dziś równie piękny, co kiedyś. Wizja mocy Tuningblog.eu przygotował render swojej wizji T1. Auto wygląda jak bolid F1, na którym ktoś osadził nadwozie Volkswagena! Z tyłu busa znajduje się silnik Volkswagena W12 turbo o mocy 650 KM. Taka…