Rozbijamy nowego Golfa 8 - Trends Magazines

Rozbijamy nowego Golfa 8

Golf 8 NCAP Test

Nowy Golf podobnie jak wszystkie samochody, które starają się o dopuszczenie do ruchu, musi zostać przetestowany i pozytywnie oceniony przez Euro NCAP. Ile gwiazdek dostała “ósemka”?

Golf 8 NCAP Test

Golf 8 z wynikiem 5 gwiazdek

NCAP dziś wykonuje nie tylko testy zderzeniowe ale również wiele testów systemów bezpieczeństwa. Wśród nich jest np. wykrywanie pieszego i rowerzysty. Jak sobie poradził nowy hatchback? Zapraszamy na klip, no i musicie zobaczyć “sztucznego pieszego” i “sztucznego rowerzystę”. 

Nowe systemy bezpieczeństwa

Golf jest również pierwszym Volkswagenem, który wykorzystał łączność V2X (pojazd do pojazdu, pojazd do infrastruktury), aby umożliwić wcześniejsze ostrzeżenia o zagrożeniach, ważną nową technologię, która wkrótce zostanie uwzględniona w rankingu Euro NCAP.

Podobne

Tuning-BMW-E46-330i-widok od tylu

BMW E46 330Ci prawie ja M3

Swoje pierwsze BMW Jacek kupił w 2006 roku. Był to model E36 w wersji 328. Po czterech latach użytkowania mocna „trójka” z nieznacznie zmodyfikowanego auta seryjnego zmieniła się w pojazd przyciągający spojrzenia. Wtedy jej właściciel postanowił przebyć podobną drogę z nowym samochodem. Kolejna „trójka” miała być jego trzecim autem. Pierwszym była … również tylnonapędowa Skoda 120L,…

historia Volkswagen Motorsport

Jak powstał dział Volkswagen Motorsport? Oto odpowiedź

11 lipca 1966 roku, dealerzy i importerzy z zamiłowaniem do sportu samochodowego powołali w Monachium „Związek Formuły V Europa”. Była to chwila narodzin Volkswagen Motorsport. Formula Vee Wszystko zaczęło się jednak w 1963 roku w USA. To tam wykorzystano rozwiązania techniczne Volkswagena, by stworzyć serię wyścigów Formuły V („Formula Vee”) dla młodych utalentowanych kierowców. Małe…