ROPA: CZY TO KONIEC NISKICH CEN?- RYNEK - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
6 marca 2021

ROPA: CZY TO KONIEC NISKICH CEN?- RYNEK

Donald Trump podał na Twitterze, że prowadził rozmowy z Księciem Arabii Saudyjskiej w sprawie ograniczenia wydobycia ropy. W dalszej części wpisu podaje, że do dialogu o ropie dołączył również Prezydent Rosji Władimir Putin. Rzekomo strony ustaliły limity wydobycia (10 mln. baryłek).

 

Jeżeli cena baryłki wzrośnie, to analogicznie podrożeją paliwa na stacjach benzynowych. Ta informacja miała natychmiastowy skutek na skok cen baryłki ropy naftowej na światowych rynkach. Jak podaje bankier.pl w czwartek o 18:00 baryłka WTI kosztowała 25,34 dolara.  To o 19,6 proc. więcej niż na zamknięcie w środę, a w niektórych momentach ceny odnotowywały 30 proc. wzrost. Analogicznie wyglądają ceny ropy brent, której cena rośnie o 20 proc. do przeszło 30,6 dolarów za baryłkę.

Stanowiska Trumpa nie podziela Rosja
“Nikt nie rozpoczął rozmów o potencjalnym nowym porozumieniu w sprawie wydobycia ropy -przekazał Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji.”

 

Co się faktycznie wydarzy?
W obliczu kurczącego się zapotrzebowania na paliwo przez zamknięcie gospodarek spowodowanego pandemią korona-wirusa i wojną cenową na rynku paliw nawet ekonomiści mają poważne trudności w ocenie sytuacji. Jedno jest pewne- branża paliwowa jest kluczowa dla ekonomii największych mocarstw i jestem przekonani , że strony “dogadają się” w imię miliardowych zarobków i zachowania stabilności własnych rynków. 

Tankujmy, póki jest tanio!

źródła: bankier.pl, twitter

 

Podobne

BMW i The North Face zaprojektowali campera przyszłości- CIEKAWOSTKI

BMW Designworks, we współpracy z The North Face, stworzyło nową koncepcję campera. Wszystko po to, żeby zrewolucjonizować przyszłość ochrony przed żywiołami w ekstremalnych warunkach. Koncepcja lekkiego campera została zaprojektowana przez Designworks w celu zaprezentowania nowej innowacyjnej tkaniny The North Face o nazwie FUTURELIGHT ™, która wykorzystuje technologię Nanospinning do stworzenia najbardziej zaawansowanego, oddychającego i wodoodpornego…