Giorgi Tevzadze robił to, co kochał. Rocznica śmierci legendy - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
8 marca 2021

Giorgi Tevzadze robił to, co kochał. Rocznica śmierci legendy

Giorgi Tevzadze

Giorgi stał się legendą za życia, a sposób w jaki jeździł szokował. Jedni go podziwiali, inni zastanawiali się, czy skończy we wraku zmiażdżonego samochodu. 23 Czerwca 2013 Giorgi Tevzadze zginął w wypadku samochodowym, jechał jako pasażer.

Giorgi Tevzadze 

Need for drive

Needfordrive.com- dziś nieużywana domena internetowa, która niegdyś należała do grupy streetracerów z Tbilisi. Ich marzeniem było zostać kaskaderami w Hollywood. Na jej czele był Giorgi Tevzadze. Grupa stopniowo stawała się internetowym fenomenem, ponieważ publikowała w sieci nagrania ze swoich przejazdów przez stolicę Gruzji. Największą popularność zdobył Giorgi, który jeździł BMW E34 M5. Fraza “ułańska fantazja” chyba najtrafniej określa, to co robił w swoich filmach. Jego styl jazdy buził wiele kontrowersji. Sposób w jaki wykonywał zamaszyste drifty w ruchu miejskim oraz to, jak potrafił wyprzedzać i wymijać szokują do dziś. Nawet kilka lat po jego śmierci umiejętności Tevzadze robią niesamowite wrażenie. Musimy jednak pamiętać, że na całokształt tego obrazu składają się również brak szacunku dla życia i zdrowia osób postronnych, o przepisach nie wspominając.

Giorgi Tevzadze

Wypadek

Giorgi zginał będąc pasażerem w swoim BMW M5. Kierujący pojazdem stracił panowanie nad sedanem na jednej z ulic Tibilisi. Wóz uderzył w rosnące przy prawej krawędzi jezdni drzewo prawym bokiem- dokładnie tam, gdzie siedział Tevzadze. Tuż po wypadku wokół samochodu zebrał się tłum, a driftera odwieziono do szpitala. Niesety tam potwierdziły się tragiczne wieści- Tevzadze nie przeżył.

Giorgi Tevzadze Giorgi Tevzadze Giorgi Tevzadze

Relacja z wypadku

Legenda

Do dziś wiele osób twierdzi, że legendarny kierowca żyłby dalej, gdyby nie oddał kierownicy. Niestety te karty historii już nigdy nie zostaną zapisane, a my pozostaje jedynie wspomnieć gruzińskiego kierowcę. Nawet siedem lat później trudno przejść obojętnie obok nagrań z jego udziałem. Pod tymi filmikami nawet w 2020 często pojawiają się komentarze, w których oglądający oddają szacunek Giorgiemu Tevzadze. 

Podobne

Jeszcze bardziej charakterne BMW X3

X3 przez lata stało w cieniu X5. Sytuacja uległa jednak zmianie. Nowy model za sprawą wyrazistej stylistyki prezentuje się dobrze nawet na tle większego brata, a 360-konna wersja  X3 M40i zaskakuje osiągami. Szwajcarska firma Dähler Design & Technik GmbHpostanowiła pójść jednak dalej. Silnik BMW X3 G01 ma mniej restrykcyjny wydech ze stali nierdzewnej i został poddany…

Test BMW 118i M Pakiet

Gdyby nie oznaczenie na pokrywie bagażnika i pojedyncza rura wydechowa, nawet wytrawni znawcy oferty modelowej BMW byliby gotowi pomyśleć, że stoi przed nimi 340-konne M140i, a nie trzycylindrowe 118i. Kto chce zabawić się w grę pozorów, musi doposażyć jedynkę w M-pakiet, do którego przypisano m.in. drapieżniej stylizowane zderzaki, diodowe reflektory, 17-calowe alufelgi czy logotypy M…