Replika Holdena Monaro z Mad Maxa na sprzedaż - CIEKAWOSTKI - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Replika Holdena Monaro z Mad Maxa na sprzedaż – CIEKAWOSTKI

Na facebookowej grupie MAD MAX REPLICA CARS pojawił Holden Monaro 71 Pursuit Special z pierwszej ekranizacji przygód Mad Maxa. 

 

Ten egzemplarz to jedna z dwóch istniejących replik i zdaniem właściciela najbliższa oryginałowi. Auto jest nawet podpisane przez Vince’a Gil’a. To aktor, który w filmie jeździł Monaro. Auto obecnie znajduje się w Melbourne. 

Właśnie takim samochodem, w scenie otwierającej film, uciekał szalony Nightrider. Według scenariusza auto było radiowozem służącym w Main Force Patrol i przygotowanym do pościgów na australijskich autostradach. Nightrider ukradł go i uciekał przed wymiarem sprawiedliwości. Na na jego drodze stanął sam Max Rockatansky i z pewnością pamiętacie finał tego pościgu. Na wszelki wypadek przypominamy poniżej cały pościg.

Teść ogłoszenia:

1971 Nightrider HQ
Monaro Pursuit Special.
Color: Dark “Nightrider”
Blue with Red Pinstripes forming MFP LOGO on boot lid spoiler.
Interior. All standard HQ trim in correct movie colour Buckskin” New headliner and seat upholstry, New carpet.
Details: 327 small block chev-rebuilt- with a little bit of work, 4 barrel Holley, Edelbrock manifold, rocker covers and air cleaner.
Headers/extractors.
Electric fuel pump,
Dual electric thermo fans.
Movie correct twin dual trumpet exhaust.
Turbo 400 transmission freshened up with new convertor and flex plate.
B & M reatchet shifter 10 bolt rear with 308 Highway Gears. Manual Steering,
Power front Disc Brakes.
Dual Bonnet Scoop,
Boot Aerial, Sunraysia Wheels,
295 Tyres in back. Dash mounted blue beacon.
Glove box and Boot lid signed by Actor Vince Gil.
“The Nightrider”.
This is one of only two exsiting HQ Holden
“Nightrider Mo aro Replica in the world, and is thought to be the most movie correct.
Aesthetically correct inside & out, the engine & transmission being the only difference to what was used in the original Mad Max Movie. The Original car (scrapped) was a 6 cylinder with a manual gear box. This vehicle features a small block V8 engine and a turbo 400 trans with a T-bar Automatic Transmission.

 

źródło: facebook Mad Max Replica Cars

 

Podobne

1000-konny rekin – TUNING

Skandynawia to kraina motoryzacyjnych projektów, które wzbudzają zachwyt na całym świecie. Jednym z nich jest to BMW serii 3 typoszeregu E21. Z daleka wygląda normalnie, wręcz skromnie. Bazą do jego budowy było 316 z 1982. Po prostu fajnie utrzymany rekin- "zawsze spoko". Dopiero z bliska zauważymy, że to auto jest totalnie szalone, jak Wiking w…

Volkhart V2 Sagitta – Aerodynamiczna doskonałość

Współczynnik oporu aerodynamicznego jest zmorą każdego projektanta samochodów. Jeżeli wartości Cd nie uda się zredukować, szybka jazda będzie wiązała się ze znacznym spalaniem oraz dużą ilością głośnych zawirowań powietrza. Ponad 60 lat temu powstało niemal idealne studium aerodynamiczne – Volkhart V2 Sagitta. O samochodzie zrobiło się głośno w styczniu bieżącego roku, kiedy V2 Sagitta została…