Psychopaci najczęściej jeżdżą BMW - Trends Magazines

Psychopaci najczęściej jeżdżą BMW

Do takich kontrowersyjnych wniosków doszli brytyjscy badacze na podstawie ankiety zorganizowanej wśród 2000 kierowców.

Analitycy Scrap Car Comparison postanowili sprawdzić, jakimi autami najczęściej jeżdżą osoby wykazujące psychopatyczne cechy. Jakie? Na przykład nieszczery urok, wielkie poczucie własnej wartości, czy brak wyrzutów sumienia. Na podstawie wyników tych badań brytyjscy analitycy wyciągnęli średni wynik psychopatii dla różnych grup kierowców podzielonych według: marki, koloru, napędu oraz tego czy posiadają spersonalizowane tablice rejestracyjne.

Psychopaci w BMW i Audi

Badania wykazały, że największe psychopatyczne skłonności wykazują kierowcy BMW (12,1 na 36 pkt.). Drugie miejsce należy do właścicieli Audi (11,7 pkt.). Podium zamyka Fiat (7,0 pkt.),  a dalej mamy Mazdę (6,4 pkt.) oraz Hondę (6,3 pkt.). Według badaczy najbardziej spokojni kierowcy to posiadacze Skody (3,4 pkt.), Kii (4,2 pkt.) i Seatów (4,3 pkt.).

Brytyjscy analitycy nie tylko badali marki samochodów. Uwagę skupili także na kolorze nadwozia. Najwięcej punktów otrzymał kolor złoty, a zaraz zanim brązowy. Okazuje się, że osoby psychopatyczne lubują się w autach elektrycznych (16 pkt.) i hybrydach (9,8 pkt.). Diesle zgarnęły 7 punktów, a auta z silnikami benzynowymi 5,2 pkt.

Ktoś kto zamówił spersonalizowane tablice rejestracyjne uzyskał wyższy współczynnik „psychopaty” niż ten, który miał standardowe tablice. Punktacja to odpowiednio 13,8 na 36 pkt. i 5,3 pkt.

Spokojnie, każdy z 2000 uczestników uzyskał na tyle niski wynik, że nie można go nazwać rzeczywiście psychopatą. Były to jedynie cechy osób bardziej skłonnych do takich zachować. A waszym zdaniem, czy faktycznie kierowcy BMW to samo zło? Czy to tylko mit?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Od dziś nowe paliwo na stacjach. Co się zmienia?

Od wtorku 16 listopada zatankujemy nowe paliwo na stacjach. Dotyczy to LPG, benzyny oraz oleju napędowego. Co zmienia się w paliwie? Chodzi o coroczną zmianę paliw na zimowe oraz letnie. Teraz do sprzedaży wchodzi paliwo zimowe. Jest to efekt rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Chodzi o to, aby ułatwić kierowcom…

Weź udział we Flatout POWER Festival – Twoje święto motorsportu!

Najlepiej brzmiące i wyglądające sportowe samochody w jednym miejscu? Święto motorsportu i festiwal mocy, czyli FLATOUT Power Festival - zaplanowano na 14-15 sierpnia w ODTJ Tomaszowo.  "Jest to festiwal będący pokazem możliwości najlepszych teamów wyścigowych, konstruktorów najszybszych samochodów i najlepszych driftowozów, kierowców najszybszych serii wyścigowych i rajdowych." - opowiada Michał Jakubek, organizator wydarzenia. Jeśli jesteś…