Przewóz mebli – na krótszy i dłuższy dystans. Kilka porad przed wyborem firmy transportowej - Trends Magazines

Przewóz mebli – na krótszy i dłuższy dystans. Kilka porad przed wyborem firmy transportowej

Transport mebli to zadanie niezwykle trudne. Poszukując firmy, która podejmie się przewiezienia twojego umeblowania, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów oferty. Nie każde przedsiębiorstwo jest bowiem warte zaufania – i nie każdy poradzi sobie z logistyką i spedycją tak szczególnych towarów jakimi są meble. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w ten temat.

O zapotrzebowaniu na transport mebli – kilka słów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak dużym potentatem w branży meblarskiej (oraz w branżach komplementarnych) jest nasza gospodarka. Wystarczy wspomnieć, że znaczna część mebli produkowanych dla skandynawskich sieci jest wytwarzana właśnie w Polsce. Jak wskazują specjaliści, również meble tapicerowane wytwarzane w naszym kraju cieszą się dużą popularnością za granicą. Szczególnie – w zachodnich krajach Unii Europejskiej, gdzie około połowa wszystkich mebli tapicerowanych ma właśnie „polski rodowód”. W skali globalnej – Polska znajduje się w samej czołówce potentatów meblarskich.

Nie powinno więc dziwić, że wraz z rozwojem branży meblarskiej, rozwija się również zapotrzebowanie na różne usługi związane z ich obsługą. W tym między innymi na usługi spedycyjne i transportowe, związane z przewożeniem mebli za granicę. Wiele polskich firm przewozowych obsługuje rynek meblarski na terenie całej Europy, zajmując się kompleksową obsługą w czasie załadunku, transportu i rozładunku.

Firma spedycyjna i transportowa z prawdziwego zdarzenia – jak ją znaleźć?

Meble wymagają specjalnego zabezpieczenia na czas transportu. Wynika to z różnych cech tych produktów. Przede wszystkim – znaczna część mebli jest wykonana z drewna bądź materiałów o podobnej do niego wytrzymałości. Choć w codziennym użytku drewno jest bardzo wytrzymałe, to jednak w czasie transportu może ulec różnego typu uszkodzeniom. Pęknięcia na powierzchni, zarysowania, wgniecenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne – to sytuacje, przed którymi warto się zabezpieczyć.

Firma spedycyjna podejmująca się transportu mebli powinna dysponować formami zabezpieczeń dedykowanymi właśnie do mebli (lub po prostu przedmiotów dużych gabarytów). Linki i taśmy montażowe lub zabezpieczające są kluczowe w zabezpieczeniu mebli na czas transportu. Zwiększają ich stabilność oraz niwelują ryzyko powstania defektów na ich powierzchni.

Urządzenia do załadunku i rozładunku są ważne w przypadku mebli wyjątkowo ciężkich lub dużych. Dźwigi, podnośniki, transportery pionowe – to urządzenia gwarantujące bezpieczne umieszczenie mebli wewnątrz pojazdu oraz stabilny rozładunek. Warto wybierać firmy spedycyjne i transportowe, które oprócz dostępu do rozbudowanej floty pojazdów, dysponują również urządzeniami dedykowanymi właśnie do załadunku i rozładunku.

Firma spedycyjna i transportowa z prawdziwego zdarzenia – zakres usług i świadczeń

Wysyłka dużej liczby mebli wymaga specjalnego przygotowania. Niektóre firmy spedycyjne specjalizują się w przygotowywaniu skomplikowanych planów transportowych. Jest to niezwykle pomocna usługa, zwłaszcza jeśli planujesz wysyłkę dużej liczby mebli. Ich rozdzielenie w tury wysyłkowe, zachowanie zdolności załadunkowej pojazdów oraz zaplanowanie trasy – to zadanie dla profesjonalistów.

Pomocna jest także możliwość elektronicznego potwierdzania realizacji dostawy, poprzez wysłanie kopii dokumentów. Sprawnie działająca firma spedycyjna dokonuje tego w ciągu zaledwie kilku minut po dostarczeniu transportu.

Podobne

BMW E34 Dragonette – bestia ratująca życie

Takie stwory jak smoki zazwyczaj źle się kojarzą, ale Smoczyca Marcina uratowała mu życie. I to niejednokrotnie. Teraz jednak to BMW potrzebuje pomocy, także waszej. Poznajcie fenomenalną historię Dragonette E34 w kolorze Caschmirbeige metallic. BMW Marcina powstawało 8 lat. Nie miało służyć do jeżdżenia na co dzień, a jako tzw. "projekt". Marcin zdecydował się na…

Healty beautiful face

Trzy pomysły na seksowną bieliznę dla pań znudzonych klasycznymi kompletami

Planujesz zaskoczyć ukochanego zmysłowym strojem, ale nie chcesz znowu sięgać po ulubiony komplet z majtkami i biustonoszem? W sklepach z damską bielizną nigdy nie wieje nudą i wystarczy zajrzeć do innych działów, żeby odkryć zupełnie inne oblicze erotyki. Sprawdź, jakie nowe elementy garderoby zdecydowanie warto jak najszybciej wprowadzić do swojej sypialni. Ponadczasowy gorset Ten rodzaj…