Przeglądy po nowemu. Specjalne procedury dla BMW?! - Trends Magazines

Przeglądy po nowemu. Specjalne procedury dla BMW?!

Od kilku miesięcy trwają prace nad odświeżeniem formuły badań technicznych. Mają być droższe i bardziej wnikliwe. Według specjalnych procedur mogą być sprawdzane samochody marki BMW.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że diagności zostaną zobligowani do dokładnego sprawdzania prześwitu – właściciele aut, których nadwozia znajdują się mniej niż 12 cm nad nawierzchnią, mają być odsyłani z kwitkiem. Aby uniemożliwić regulację wysokości prześwitu, przestanie być możliwe uzyskanie pozytywnego wyniku badania przez auto z gwintowanym zawieszeniem.

Plany zakładają także skontrolowanie, czy w mechanizm różnicowy nie posiada blokady (tzw. szpery). Wszystko po to, by ukrócić jazdę kontrolowanymi poślizgami. Ostatnio na organizowanie imprez driftingowych narzekały nawet osoby mieszkające w niedalekim sąsiedztwie Autodromu Pomorze (i nie jest to bynajmniej news Primaaprilisowy!).

Czy myślicie, że planowane zmiany w prawie mają szanse na wejście w życie i faktycznie wpłyną na bezpieczeństwo na drogach?

fot. BMW

Aktualizacja: okazało się, że doniesienia – poza informacją o problemach Autodromu Pomorze – zniekształcił Primaaprilisowy chochlik!

Podobne

BMW_N53_HPI_Twin_Turbo

Nowoczesny i problematyczny silnik BMW N53 – TECHNIKA

Oferowana od 2007 roku jednostka N53, czyli ostatnie pozbawione doładowania R6 BMW, ma czystsze spaliny i potrafi być oszczędna, jednak zdarzają się jej trudne do usunięcia awarie. Ostatnim klasycznym sześciocylindrowcem BMW był silnik N52 – wolnossący i z pośrednim wtryskiem paliwa. Spełnienie kolejnych norm emisji spalin, a także walka o niższe zużycie paliwa wymusiło użycie wtrysku bezpośredniego. W 2007 roku BMW…

Test BMW M135i. Kompaktowe auto w ostrym sosie

320-konne M135i jest ewenementem. Żadna inna firma nie produkuje równie mocnego samochodu kompaktowego. „Jedynka” jest też ostatnim przedstawicielem segmentu C z napędem na tylną oś. Gotowi? Proszę zapiąć pasy. Zapraszamy na pokład jednego z najbardziej bezkompromisowych modeli w ofercie BMW. Pierwsza generacja BMW serii 1 długo czekała na wersję oznaczoną kultową literą M. „Jedynka” zadebiutowała…