Przedłużona "siódemka-limo" z lat 80-tych idzie bokiem. Mamy nagranie - Trends Magazines
19 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Przedłużona “siódemka-limo” z lat 80-tych idzie bokiem. Mamy nagranie

limuzyna E23

O przedłużonym E38 wiedzą wszyscy. Ale kto z Was wiedział o super-długiej serii 7 typoszeregu E23? A żeby było jeszcze ciekawiej, to mamy dla was klip, na którym ktoś driftuje taką 745i!

Ile było limuzyn?

Podobno powstało 7 takich E23, ale tylko jedno na bazie 745i. Mówi się, że dwie sztuki 735i są gdzieś w Armenii. Inna, biała 733i pojawiła się niedawno na sprzedaż w USA. Z tyłu był telewizor i dodatkowe fotele odwrotnie do kierunku jazdy. Były też drewniane panele i elektryczne szyby boczne, a wszystko obszyte welurem. Jak na tamte czasy to niezły luksus!

 

Turbo w limuzynie

745i to auto z turbodoładowanym R6. To też pierwsze “podrygi” koncernu z nazwami nie mającymi nic wspólnego z pojemnością, bo auto ma silnik 3.4 M106 o mocy 248 KM. W RPA 745i miała inny wolnossący motor z E28 M5, ale to temat na inną okazję. 

BMW_E23_745i_tuning

Drift starym BMW

A teraz najlepsze. W USA auto zostało sfilmowane jak driftuje! I nie mówimy tu o kręceniu bączków na parkingu, choć to też jest. To są prawdziwie soczyste długie łuki brane bokiem. Spod kół limuzyny lecą kłęby białego dymu! 

 

 

 

 

 

Podobne

Alpine A110 RALLY- GALERIA & SPEC

Rajdowa wersja samochodu Alpine A110, zaprojektowana i zbudowana przez Signatech w oparciu o założenia ramowe wyznaczone przez Alpine, przejmuje lekki i zwrotny układ jezdny modeli Alpine A110 GT4 i Cup, którego konstrukcja nawiązuje do wersji seryjnej. Wprowadzono w nim dodatkowe modyfikacje w celu przystosowania go do specyfiki tras, na których będzie się ścigał. Między innymi zastosowano…

Serwis auta

Zadbaj o silnik – Common rail jak nowy

Zakup nowej pompy dla układów zasilania common rail to poważny wydatek. Na szczęście pojawiają się profesjonalne metody ich regeneracji. Ofertę obsługi serwisowej silników wysokoprężnych poszerzyło właśnie Delphi Technologies. Firma przedstawiła nowy program regeneracji pomp common rail popularnych samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Nowa usługa jest zgodna z narzucanymi przez producentów aut standardami napraw. Umożliwia warsztatom oferowanie klientom…