Porsche inwestuje w Rimac - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
27 lutego 2021

Porsche inwestuje w Rimac

ZAGRZEB, 6 września 2019 r. – Porsche zwiększa swoje udziały w Rimac Automobili do 15,5%. Inwestycja wzmacnia partnerstwo obu firm w zakresie rozwoju technologii EV.

W czerwcu 2018 r. niemiecki producent samochodów sportowych zakupił 10% udziałów w Rimac. Dodatkowa inwestycja Porsche umacnia partnerstwo.

Gdy Porsche zwiększy ofertę zelektryfikowanych modeli, współpraca pozwoli wykorzystać fachową wiedzę Rimaca w zakresie elektryfikacji pojazdów. Dotyczy to układów napędowych, akumulatorów i innych komponentów związanych z elektryfikacją i autonomiczną jazdą.

„Zdobycie Porsche jako partnera było jednym z najważniejszych kamieni milowych w naszej historii. Fakt, że Porsche zwiększa swój udział, jest najlepszym potwierdzeniem naszej współpracy i podstawą jeszcze ściślejszych relacji” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Rimac , Mate Rimac.

Podobne

felgi BBS RS

Kultowy BBS Super RS z… drewna!

Stal, aluminium, magnez i włókno węglowe to tylko niektóre z materiałów używanych do produkcji felg. Na początku było to drewno, do którego właśnie powróciła firma BBS. Spokojnie, nie jest to ani Prima Aprilis, ani nowy model felgi w ofercie. W ramach pracy wieńczącej kurs rzeźbiarstwa w drewnie Anna Tamara Schmid postanowiła wykonać kopię kultowej felgi…

BMW E36 323i

Dolot z włókna węglowego do klasycznych BMW typoszeregu E36

Mamy dobre wieści! Amerykański tuner BMW - Dinan - nie zapomina o samochodach z lat 90-tych i proponuje nowe części do BMW E36! Tym razem firma przywraca produkcję filtra powietrza i "dolotu" do silników serii M52/S52.   CAI, czyli cold air intake "Cold air intake" oznacza w języku angielskim "dolot zimnego powietrza". Tej nazwy używa…