"Pomimo" czyli Warszawą dookoła świata - Trends Magazines

„Pomimo” czyli Warszawą dookoła świata

Film Pomimo

„Pomimo” to film o niesamowitej podróży dookoła świata samochodem FSO Warszawa.

20 kwietnia w kinie Muranów odbędzie się premiera filmu „Pomimo”. Został on przygotowany przez dwójkę przyjaciół, amatorów, na podstawie książki Ryszarda Sługockiego „Od Wisły do Rzeki Perłowej”.

Mateusz Pasternak i Jacek Sawicki, pasjonaci motoryzacji, po przeczytaniu lektury o tej niezwykłej podróży, postanowili odnaleźć jej autora, aby poznać szczegóły, które pozwoliłyby na przygotowanie nagrania przedstawiającego tę historię. Pomimo braku doświadczenia, przy wsparciu ekipy z „Minimalna produkcja” udało im się stworzyć interesujący film dokumentalny. Rozmowy z Panem Ryszardem tak zainspirowały autorów, że postanowili dotrzeć do materiałów archiwalnych z prywatnych zbiorów rodzin podróżników, kolekcjonerów oraz Polskiej Kroniki Filmowej, które nigdy nie zostały opublikowane.

ZygmuntRzezuchowski i Ryszard Slugocki Pomimo

Film opowiada o podróży dwóch dziennikarzy, Ryszarda Sługockiego oraz Zygmunta Rzeżyckiego „Ekspresem dookoła świata”, która miała miejsce ponad 60 lat temu, w czasach, kiedy kwestie polityczne utrudniały jakiekolwiek przekraczanie granic. Pomimo tego, podróżnicy podjęli wyzwanie i w 1957 roku wyruszyli w wyprawę życia. Po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów ich podróż zakończyła się w Chinach skandalem dyplomatycznym. Miłośnicy starej motoryzacji odnajdą w produkcji wiele interesujących obrazów, które oddają klimat „dawnych czasów”.

Więcej historii tej wyprawy poznacie z filmu „Pomimo”.

Autorzy, Mateusz i Jacek, tak bardzo zafascynowali się tą historią, że aktualnie są w trakcie planowania podróży, która będzie odtworzeniem części trasy. Ich celem będzie Teheran, a na wyprawę udadzą się niczym innym jak Warszawa M29 „Norką” z 1956 roku.

Tutaj znajdziecie krótki reportaż o powstaniu produkcji.

Twórcy gorąco zapraszają na kolejne seanse. Najbliższy, na który można nabyć bilety odbędzie się 27 kwietnia.

Wejściówki na dzień premiery, czyli 20 kwietnia zostały już wyprzedane.

źródło: facebook.com/pomimo.film/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

PODRÓŻYJ Ogórkiem przez Amerykę – książka dla miłośników podróży i motoryzacji

"Rok życia w busie, 50 tysięcy kilometrów amerykańskich dróg – a czasem bezdroży. Aga i Bartek oraz Venera – ich dzielny, prawie 50-letni Volkswagen Transporter – przemierzyli Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk, zajrzeli też do Gwatemali i Belize." - Tymi słowami rozpoczyna się opis nowej książki, która powinna trafić w ręce każdego miłośnika klasycznej motoryzacji…

Subiektywnie o Hondzie e – przeciwnik poprawności

Podobno śmiech to zdrowie. Tak twierdzą japońscy naukowcy. A oni mylą się tylko wtedy, kiedy nie mają racji! Tak czy siak, po kilku dniach spędzonych z Hondą e czuję w kościach, że moje życie będzie dłuższe o jakieś 69 godzin! Przyznam się bez bicia, że oceniam auta subiektywnie. Tak, pokazuję mój punkt widzenia. Możecie się…