"Pomimo" czyli Warszawą dookoła świata - Trends Magazines

„Pomimo” czyli Warszawą dookoła świata

Film Pomimo

„Pomimo” to film o niesamowitej podróży dookoła świata samochodem FSO Warszawa.

20 kwietnia w kinie Muranów odbędzie się premiera filmu „Pomimo”. Został on przygotowany przez dwójkę przyjaciół, amatorów, na podstawie książki Ryszarda Sługockiego „Od Wisły do Rzeki Perłowej”.

Mateusz Pasternak i Jacek Sawicki, pasjonaci motoryzacji, po przeczytaniu lektury o tej niezwykłej podróży, postanowili odnaleźć jej autora, aby poznać szczegóły, które pozwoliłyby na przygotowanie nagrania przedstawiającego tę historię. Pomimo braku doświadczenia, przy wsparciu ekipy z „Minimalna produkcja” udało im się stworzyć interesujący film dokumentalny. Rozmowy z Panem Ryszardem tak zainspirowały autorów, że postanowili dotrzeć do materiałów archiwalnych z prywatnych zbiorów rodzin podróżników, kolekcjonerów oraz Polskiej Kroniki Filmowej, które nigdy nie zostały opublikowane.

ZygmuntRzezuchowski i Ryszard Slugocki Pomimo

Film opowiada o podróży dwóch dziennikarzy, Ryszarda Sługockiego oraz Zygmunta Rzeżyckiego „Ekspresem dookoła świata”, która miała miejsce ponad 60 lat temu, w czasach, kiedy kwestie polityczne utrudniały jakiekolwiek przekraczanie granic. Pomimo tego, podróżnicy podjęli wyzwanie i w 1957 roku wyruszyli w wyprawę życia. Po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów ich podróż zakończyła się w Chinach skandalem dyplomatycznym. Miłośnicy starej motoryzacji odnajdą w produkcji wiele interesujących obrazów, które oddają klimat „dawnych czasów”.

Więcej historii tej wyprawy poznacie z filmu „Pomimo”.

Autorzy, Mateusz i Jacek, tak bardzo zafascynowali się tą historią, że aktualnie są w trakcie planowania podróży, która będzie odtworzeniem części trasy. Ich celem będzie Teheran, a na wyprawę udadzą się niczym innym jak Warszawa M29 „Norką” z 1956 roku.

Tutaj znajdziecie krótki reportaż o powstaniu produkcji.

Twórcy gorąco zapraszają na kolejne seanse. Najbliższy, na który można nabyć bilety odbędzie się 27 kwietnia.

Wejściówki na dzień premiery, czyli 20 kwietnia zostały już wyprzedane.

źródło: facebook.com/pomimo.film/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Najrzadsze BMW M3 E46 na sprzedaż

Myślicie, że to odmiana CSL była najrzadsza? Nic z tych rzeczy. Na sprzedaż trafia biały kruk - BMW M3 E46 GTR.  To biały kruk - dosłownie i w przenośni - bowiem auto jest białe i wyjątkowo rzadko spotykane - wyprodukowanych było ok. 10 egzemplarzy. BMW M3 GTR powstało jako przeciwnik dla Porsche w wyścigach American…