Policja będzie walczyć z trującymi samochodami - Trends Magazines

Policja będzie walczyć z trującymi samochodami

Policja otrzyma nową broń do walki ze starymi samochodami, niespełniającymi norm emisji spalin. Nowoczesne pojazdy trafią do policyjnych Ekip Techniki Drogowej i Ekologii.

W tym roku do policji trafi 100 nowych radiowozów. To spore wzmocnienie dla „drogówki”, która ma za zadanie walczyć z piratami drogowymi. Ale nie wszystkie pojazdy będą nieoznakowane, z wideorejestratorami na pokładzie. Aż 53 pojazdy mają sprawdzić, czy starsze samochody spełniają normy techniczne i ekologiczne.

Dlatego na pokładzie nowych samochodów policji znajdą się m.in. analizator spalin, dymomierz, opóźnieniomierz, miernik przepuszczalności światła, sonometr i lustro inspekcyjne. Zakupione pojazdy trafią do wybranych jednostek terenowych policji na podstawie analizy potrzeb.

Powodem zakupu nowego sprzętu jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa na drogach – policjanci mają sprawniej i szybciej sprawdzać, czy pojazd spełnia dopuszczalne normy. 

Inwestycje w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego są wspierane z Funduszy Europejskich i środków krajowych. W Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa, ale dofinansowujemy też nowoczesne wyposażenie policji w zakresie nadzoru nad ruchem drogowym i eliminowania negatywnego wpływu pojazdów na środowisko” – mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda.

Na ten cel Unia Europejska przekazała 46 milionów złotych. 

Waszym zdaniem – czy faktycznie przełoży się to poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

2JZ NASCAR

Herezja! 2JZ w NASCAR – VIDEO

Pamiętacie Toyotę GT86 z silnikiem z Ferrari 458 Italia, którą zbudował Ryan Tuerck? Tym razem sprawy poszły o krok dalej, bo Ryan wziął legendarny silnik 2JZ-GTE znany z Toyoty Supra MkIV i zamontował go w bolidzie... NASCAR. Tuning nie zna świętości! Tuning zna tylko wspaniałość :) Zapraszamy na video od ekipy Donut Media. https://www.youtube.com/watch?v=P9bgmEaXLTo  

VW Golf R32 o mocy Bugatti Veyrona – sleeper idealny?

VW Golf R32 piątej generacji może już ubiegać się o status kultowego. Jego problemem jest jednak moc, a raczej jej niedomiar. Dziś 250 KM nie robi wrażenia nawet na Polo. Właściciel tego R32 postanowił to zmienić i stworzył potwora! Seryjny motor VR6 pochodził z Golfa IV, ale tutaj moc nieznacznie wzrosła do 250 KM. W…