Pierwsze Pagani w Polsce sprzedane - Trends Magazines

Pierwsze Pagani w Polsce sprzedane

Szczęśliwy nabywca zakupił model Huayra Roadster, którego na świecie powstało zaledwie 100 egzemplarzy. Cena? Kilkanaście milionów złotych. 

Marka Pagani to włoska manufaktura produkująca jedne z najszybszych i najbardziej ekskluzywnych samochodów świata. Niedawno jeden z salonów tej marki został otwarty w Warszawie. Teraz firma może się pochwalić pierwszym oficjalnie sprzedanym w Polsce egzemplarzem. 

Sprzedane auto to Pagani Huayra Roadster, ale co ciekawe nie jest fabrycznie nowy model. Sprzedana sztuka pochodzi z 2017 roku i jest jedną ze 100 wyprodukowanych na całym świecie. Otwarte nadwozie wykonano ręcznie z włókna węglowego, a pod maską pracuje silnik V12 od Mercedesa-AMG o pojemności 6 litrów. W tym dokładnie modelu generuje 764 KM i 1000 Nm. Dzięki lekkim kompozytom waga Roadstera wynosi zaledwie 1280 kg.

Pomimo, że Pagani jest używane, nie myślcie, że jest tanie. W przypadku samochodów egzotycznych jest zupełnie odwrotna tendencja cenowa niż w przypadku tradycyjnych samochodów. Każdy egzemplarz z czasem drożeje i nie inaczej jest w tym przypadku. Cena tego samochodu wynosi około 3,3 miliona euro, czyli ponad 15 milionów złotych. To jeden z najdroższych samochodów w historii sprzedanych w polskim salonie samochodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Arya Stark śpiewa Let it Go z Frozen w reklamie Audi – VIDEO

Audi stawia na elektryczność i główną rolę w najnowszej super-reklamie niemieckiego producenta gra zasilany prądem E-Tron Sportback. To zrozumiałe, ponieważ wszystko wskazuje na to, że druga dekada millenium będzie prawie w całości pod znakiem rozwoju elektrycznej motoryzacji. Ale dlaczego jadąca Sportbackiem Maisie Williams (znana z roli Ayrii Stark w Grze o Tron) śpiewa piosenkę Let…

Touareg R hybryda plug-in gniazdo ładowania

Rok 2021 – lepsza sprzedaż elektryków niż diesli

Jesteśmy świadkami ogromnej zmiany kierunku w branży motoryzacyjnej. Samochody z silnikami diesla, królujące od lat na europejskich drogach po raz pierwszy ustąpiły miejsca "elektrykom". A to dopiero początek.  Mniej więcej od końca lat 80. popularność samochodów napędzanych olejem napędowym rosła. Także rozwój tej technologii powodował, że auta z silnikami Diesla były dynamiczne, oszczędne, a także…