Odwracalny tuning BMW X5 M - Trends Magazines

Odwracalny tuning BMW X5 M

Fostla udowodniła, że nieprodukowane już BMW E70 jest świetnym materiałem do tuningu. Kilkadziesiąt metrów kwadratowych matowej folii potrafi radykalnie zmienić prezencję bawarskiego SUV-a.

Niemiecki tuner wziął na warsztat flagową wersję X5, czyli 555-konne X5 M. Samochód wyposażono w kompletny wydech firmy Akrapovic oraz elektronikę przygotowaną przez PP-Performance. Podwójnie doładowane 4.4 V8 świetnie zareagowało na modyfikacje. Badanie na hamowni wykazało, że wyjściowe 555 KM i 680 Nm udało się zamienić w 650 KM i 900 Nm.

Karoseria BMW X5 została oklejona matową folią w kolorze anodowanej czerwieni. Przeciwwagę stanowi czarny winyl, którym pokryto wszystkie chromowane elementy. Z kolei przyciemniająca folia trafiła na szyby, światła i elementy odblaskowe. Efektowne 21-calowe felgi pochodzą z katalogu BMW Performance. Fostla podała, że tuning X5 M pochłonął 18 tysięcy euro. To znaczna kwota, która przestaje szokować po zestawieniu z ceną BMW X5 M.

Zmodyfikowane X5 rzuca się w oczy, ale nie wzbudza negatywnych emocji. Co równie ważne, zaproponowane przez Fostlę modyfikacje są w pełni odwracalne. Możliwość powrócenia do seryjnego wyglądu przyda się, gdy zmienią się tuningowe trendy albo właściciel postanowi sprzedać X5.

Fot. Fostla

 

Podobne

BMW E30 320i Coupé. Dobrze doprawiony youngtimer

Kamil od dawna jest fanem BMW. Miał praktycznie wszystkie modele od E21 do E60. Ostatnim, z 370-konnym silnikiem, porusza się do dziś. Jednak to auto nie ma magii jak nagrodzone E30, do którego Kamil zawsze był szczególne przywiązany. W jego garażu zawsze jest miejsce na starszy model BMW. Kilka lat temu postanowił odrestaurować E21. Po…

E34 Meeting – spotkanie w Łodzi

E34 Meeting to spotkanie miłośników BMW serii 5. Wydarzenie odbyło się 8 maja w Łodzi. Na parking przy Ogrodach Geyera przyjechało około 20 egzemplarzy modelu E34, coraz mniej spotykanego na publicznych drogach. Jak wyglądał ten spot? Zobacz zdjęcia wykonane przez Jacka Franas: