Odważna propozycja dla BMW M6 Gran Coupé - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
5 marca 2021

Odważna propozycja dla BMW M6 Gran Coupé

BMW M6 Gran Coupé rzuca się w oczy. Kto chciałby zawsze i wszędzie pozostawać w centrum uwagi, może wyposażyć luksusowy samochód w pakiet opracowany przez firmę Prior-Design.

Dzięki elementom przygotowanym przez tunera z Kamp-Lintfort „szóstka” stała się bardziej drapieżna. Pakiet aerodynamiczny składa się z przeprojektowanych zderzaków, masywniejszych progów, nakładek poszerzających błotniki oraz maski z dodatkowymi wylotami powietrza.

Elementy zostały wykonane z materiału Dura-Flex, który wykazuje się sporą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie nie sprawia problemów podczas lakierowania. Pokazowy samochód ‒ Prior-Design PD6XX Widebody ‒ zbudowano na bazie 560-konnego BMW M6 Gran Coupé. Pakiet pasuje także do słabszych wersji limuzyny.

Metry kwadratowe alcantary oraz pikowanej skóry Nappa podniosły ekskluzywność przedziału pasażerskiego. Prior-Design nie poprzestał na wymianie seryjnej tapicerki. Alcantarą obszyto elementy, które w seryjnym M6 są wykonane z tworzywa sztucznego.

Zawieszenie z katalogu H&R zmniejszyło prześwit i poprawiło prowadzenie. Pozytywny wpływ na trakcję mają także 20-calowe felgi ADV1 z oponami Dunlop Sport Maxx. Zmiany nie są sztuką dla sztuki. Podwójnie doładowane 4.4 V8 wspomaga przeprogramowany komputer i wydech ze stali nierdzewnej. Hamownia wykazała, że silnik poprawionej „szóstki” generuje 659 KM i 820 Nm.

Prior-Design nie informuje, jak dodatkowa porcja sił napędowych wpłynęła na dynamikę. Tuner nie ujawnił także kosztu projektu. Najwyraźniej wychodzi z założenia, że kupujący samochód nawet za 150 tysięcy euro bez zmrużenia oka wydadzą kilkanaście tysięcy na jego modyfikacje.

Podobne

Nowe BMW serii 1 z ulepszeniami od AC Schnitzer- TUNING

 AC Schnitzer proponuje ulepszenia do BMW serii 1 (F40). Jeśli chcesz zmienić "jedynkę" w indywidualną serię 1 od AC Schnitzer, możesz zacząć od następujących elementów: Do wszystkich wersji: Wydech: Rury wydechowe AC Schnitzer „Sport Chrome” i „Sport BlackZawieszenie: Zestaw sprężynowy AC Schnitzer obniżenie: przód / tył: ok. 25 - 35 mm Zestawy kół: Lekkie felgi AC1 BiColor lub antracyt 7,5…