Nowe BMW M5 - Trends Magazines

Nowe BMW M5

BMW M5 LCI F90 2020

BMW M GmbH prezentuje nowe  BMW M5 i BMW M5 Competition. Silnik V8 o pojemności 4,4 l z technologią BMW M TwinPower Turbo generuje w BMW M5 moc 600 KM, a w BMW M5 Competition 625 KM. BMW M5 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 s, a wersja Competition jest jeszcze szybsza.

BMW M5 LCI F90 2020

Co nowego?

Unowocześniona atrapa chłodnicy BMW sięga tak jak w BMW serii 5 niżej w zderzak, a chromowana, jednoczęściowa teraz ramka otacza obie nerki z charakterystycznymi dla M podwójnymi listwami i znaczkiem M.

BMW M5 LCI F90 2020

Nowy pas przedni ma bardziej wyrazisty kształt i większe boczne wloty powietrza. Duży centralny wlot powietrza ma kształt sześciokąta i mieści chłodnicę oleju oraz czujnik radarowy aktywnego regulatora prędkości (ACC). Nowością jest kolor szary Brands Hatch i czerwony Motegi metalizowany oraz lakiery BMW Individual niebieski tanzanit II metalizowany, czerwony awenturyn II metalizowany i matowy mroźny bazalt metalizowany. W wyposażeniu dodatkowym dostępne są teraz również znane z BMW M8 20-calowe frezowane obręcze kół M Double Spoke w kolorze Orbit Grey.

BMW M5 LCI F90 2020

Napęd na tył, czy na obie osie?

Wyposażenie standardowe obejmuje 8‑stopniową skrzynię M Steptronic z układem Drivelogic oraz napęd na wszystkie koła M xDrive z opcją 2WD do jazdy na samym napędzie tylnym.

BMW M5 LCI F90 2020

Dlaczego Competition?

BMW M5 Competition jest w porównaniu z BMW M5 o 7 mm niższe i ma specyficzne modyfikacje zawieszenia. Zestrojenie dostosowane do zwiększonej mocy jest szczególnie efektywne na torze wyścigowym. Nowe amortyzatory z BMW M8 Gran Coupé oraz nowe zestrojenie układu jezdnego dają BMW M5 Competition jeszcze lepsze prowadzenie i właściwości jezdne podczas jazdy na limicie, a jednocześnie zwiększają komfort jazdy. BMW M5 Competition przyspiesza do 100 km/h osiąga w czasie 3,3 s, a do 200 km/h w czasie 10,8 s.

BMW M5 LCI F90 2020

M Mode


Przycisk M Mode pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy ustawieniami ROAD i SPORT, natomiast przycisk Setup prowadzi bezpośrednio do menu na monitorze centralnym, gdzie można indywidualnie konfigurować opcje napędu i zawieszenia. BMW M5 Competition ma również tryb TRACK, który zapewnia wrażenia z jazdy zbliżone do tych na torze wyścigowym.

BMW M5 LCI F90 2020

Podobne

Ukryte funkcje OBC – BMW serii 3 (E46), 5 (E39), 7 (E38)

Komputery pokładowe BMW mają ukryte funkcje i możliwości, o których nie każdy wie. Jak odblokować komputer pokładowy OBC i jakie funkcje on posiada? W samochodach BMW od początku lat 90. były montowane wyłącznie elektroniczne zestawy wskaźników. W zależności od modelu i wersji możemy spotkać się z prostym zestawem zegarów, zestawem wyposażonym w check control, zegarkiem…

Inne oblicze BMW E28

Prezentowane BMW wspaniale interpretuje nowoczesny styl tuningu, wykorzystując klasyczną platformę z lat 80. Mateusz znalazł ten egzemplarz w Austrii. Był to pojazd z najmniejszym silnikiem o pojemności 1,8 litra. Nie miało to jednak znaczenia, ponieważ nadwozie było w świetnym stanie, a cena niezwykle atrakcyjna. Samochód trafił do Polski i od początku dla nowego właściciela było…