Nowa seria 1. Radykalne zmiany konstrukcyjne i nowy początek dla małego BMW - Trends Magazines

Nowa seria 1. Radykalne zmiany konstrukcyjne i nowy początek dla małego BMW

Z końcem września w salonach BMW w Polsce zadebiutuje nowe BMW serii 1. W III generacji popularnego kompaktu klasy premium po raz pierwszy została zastosowana konstrukcja z napędem na przednie koła, a oferta silnikowa będzie ropoczynać się od jednostkek 3-cylindrowych. Co oznaczają te radykalne zmiany? Czy to koniec pewnej epoki? Czy seria 1 przestanie być wyjątkowa? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć przy okazji jazd testowych, a oto co klientom proponuje BMW:

Producent obiecuje, że seria 1 będzie dużo obszerniejsza dzięki zastosowaniu konstrukcji BMW z napędem na przednie koła. Ponadto w samochodzie wykorzystano najnowsze rozwiązania z zakresu łączności, znane z wyższych serii BMW. Debiutujące w klasie kompaktowej premium rozwiązania to między innymi systemy nadzorujące otoczenie samochodu, które oprócz ostrzegania kierowcy minimalizują ryzyko kolizji poprzez hamowanie oraz korekty kierunku jazdy, a także inteligentny asystent osobisty BMW umożliwiający obsługę pojazdu za pomocą poleceń głosowych.


Zamów prenumeratę

Ceny nowego BMW serii 1 rozpoczynają się od 105 900,00 PLN. Samochód jest również dostępny w ramach oferty BMW Comfort Lease, od 1000* PLN miesięcznie. Od początku sprzedaży w salonach będzie dostępna wersja M135i xDrive z najmocniejszym 4-cylindrowym silnikiem BMW Group o mocy 306 KM. Najnowszy kompakt BMW klasy premium został wyposażony w 3-cylindrowe i 4-cylindrowe silniki z rodziny napędów BMW EfficientDynamics. Ponadto w ofercie znajdą się części z pakietu M Performance, które oprócz podkreślenia sportowego charakteru III generacji BMW serii 1 umożliwiają zmianę wagi, dynamiki oraz osiągów samochodu. Samochód będzie dostępny u polskich dealerów od 28 września 2019 r., podobnie jak na pozostałych światowych rynkach.

Podobne

VW zmienia oblicze stacji ładowania – E-TRENDS

Volkswagen prezentuje rozwiązanie przyszłości, w której poszukiwania stacji ładowania samochodów elektrycznych w pewnym sensie dobiegają końca. Mobilny robot ładujący Volkswagen Group Components przejmuje to zadanie - i robi to całkowicie autonomicznie.   Jak to działa? Po uruchomieniu za pomocą aplikacji lub komunikacji V2X robot mobilny podjeżdża do pojazdu, który wymaga naładowania, i komunikuje się z…

Tuning-BMW-G22-440i-ACSchnitzer-silnik

Poprawione BMW M440i, ale czy lepsze?

Nie każdy jest zachwycony urodą najnowszego BMW serii 4 Coupé. AC Schnitzer postanowił nieco poprawić wygląd auta, a przy okazji zadbał o zastrzyk mocy nawet dla topowej wersji M440i. Ubiegłorocznej premierze serii 4 (G22) towarzyszył duży szum medialny. Wszystko przez nerki, które zostały rozciągnięte prawie na całą wysokość pasa przedniego. BMW wyjaśniało, że to nawiązanie…