Nowa seria 1. Radykalne zmiany konstrukcyjne i nowy początek dla małego BMW - Trends Magazines

Nowa seria 1. Radykalne zmiany konstrukcyjne i nowy początek dla małego BMW

Z końcem września w salonach BMW w Polsce zadebiutuje nowe BMW serii 1. W III generacji popularnego kompaktu klasy premium po raz pierwszy została zastosowana konstrukcja z napędem na przednie koła, a oferta silnikowa będzie ropoczynać się od jednostkek 3-cylindrowych. Co oznaczają te radykalne zmiany? Czy to koniec pewnej epoki? Czy seria 1 przestanie być wyjątkowa? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć przy okazji jazd testowych, a oto co klientom proponuje BMW:

Producent obiecuje, że seria 1 będzie dużo obszerniejsza dzięki zastosowaniu konstrukcji BMW z napędem na przednie koła. Ponadto w samochodzie wykorzystano najnowsze rozwiązania z zakresu łączności, znane z wyższych serii BMW. Debiutujące w klasie kompaktowej premium rozwiązania to między innymi systemy nadzorujące otoczenie samochodu, które oprócz ostrzegania kierowcy minimalizują ryzyko kolizji poprzez hamowanie oraz korekty kierunku jazdy, a także inteligentny asystent osobisty BMW umożliwiający obsługę pojazdu za pomocą poleceń głosowych.


Zamów prenumeratę

Ceny nowego BMW serii 1 rozpoczynają się od 105 900,00 PLN. Samochód jest również dostępny w ramach oferty BMW Comfort Lease, od 1000* PLN miesięcznie. Od początku sprzedaży w salonach będzie dostępna wersja M135i xDrive z najmocniejszym 4-cylindrowym silnikiem BMW Group o mocy 306 KM. Najnowszy kompakt BMW klasy premium został wyposażony w 3-cylindrowe i 4-cylindrowe silniki z rodziny napędów BMW EfficientDynamics. Ponadto w ofercie znajdą się części z pakietu M Performance, które oprócz podkreślenia sportowego charakteru III generacji BMW serii 1 umożliwiają zmianę wagi, dynamiki oraz osiągów samochodu. Samochód będzie dostępny u polskich dealerów od 28 września 2019 r., podobnie jak na pozostałych światowych rynkach.

Podobne

VW TRENDS 2/2022 nadjeżdża!

Już 23 czerwca do punktów sprzedaży trafia najnowsze wydanie VW Trends! W najnowszym 2/2022 numerze znajdziesz prezentacje projektów naszych Czytelników, testy wybranych egzemplarzy VW, ciekawostki oraz newsy, a także wiele więcej!  W środku przeczytasz m.in. o: Pierwszy taki – Jazda ID. 5 GTX Nowa multijakość – TEST Multivana eHybrid Auto z fantazją - TEST Taigo Ekonomia…

Golf R w kamuflażu

 Mimo mocnego silnika i świetnego układu jezdnego Golf R pozostaje wdzięcznym materiałem do tuningu. Kompakt o osiągach prawdziwie sportowych samochodów aż prosi się o zmiany, które go wyróżnią. Idąc tym tropem amerykańskie przedstawicielstwo stworzyło Gol R Abstract Concept. Karoserię eRki oklejono folią z niezmiennie modnym motywem urban-camo. Inspiracją dla wielobarwnych motywów były graffiti z dzielnicy…