Nissan kończy z silnikami spalinowymi - Trends Magazines

Nissan kończy z silnikami spalinowymi

Nissan to pierwsza japońska marka, która definitywnie kończy prace na rozwijaniem nowych jednostek spalinowych na globalnych rynkach. Jedynym wyjątkiem ma być USA.

Wielu producentów samochodów przestawia swoje tory na rozwój technologii elektrycznej i rezygnuje z nowych rozwiązań w silnikach spalinowych. Na razie jedynie BMW zdaje wyłamywać z tego trendu, a do producentów porzucających nowe technologie dla motorów spalinowych dołącza Nissan. Taką informację podał Nikkei, największa azjatycka gazeta o tematyce finansowej.

Nissan skupi się tylko na technologii EV. Wyjątkiem mają pozostać Stany Zjednoczone, gdzie rynek jeszcze jest w stanie zaakceptować nowe jednostki spalinowe i tam będą one nadal udoskonalane. Raport Nikkei podaje, że nadchodząca norma Euro 7, która ma wejść w życie w 2025 roku przysporzy producentom niemałych problemów. Nissan najwyraźniej stwierdził, że rozwijanie technologii spalinowej, która i tak chyli się ku upadkowi zwyczajnie się nie opłaca. 

Zamiast tego japońska marka chce skupić się na udoskonaleniu dotychczasowych rozwiązań hybrydowych oraz rozwijaniu nowych, elektrycznych. Jak podaje Nikkei, nikt w Nissanie ma przy tym nie stracić pracy, a fabryki nie zostaną zamknięte. 

Jedynie w USA Nissan pozostanie wierny silnikom spalinowym, których sporo jest jeszcze w segmencie SUVów i pickupów, segmencie wyjątkowo popularnym za Oceanem. Na razie nic wskazuje na to, aby przyzwyczajenia Amerykanów dotyczące jednostek napędowych i rodzaju nadwozia uległy zmianie, dlatego Japończycy nie zrezygnowali na razie z rozwijania silników spalinowych.

Co sądzicie o takim podejściu Nissana?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW i7 – to będzie jeżdżąca sala kinowa

Nowe BMW Serii 7 ma pojawić się 20 kwietnia, ale producent już teraz ujawnia trochę tajemnic. Nie zabraknie dużego grilla i telewizora... Testy BMW i7 już trwają i nowy model przechodzi już ostatnie szlify. Na premierę gotowa będzie nie tylko elektryczne i7, ale cała gama modelowa "siódemki". Możemy z pewnością spodziewać się gigantycznego grilla, dodatkowo…

Polo GTI. Ten Ciekawy hot hatch otrzymał interesujące felgi- TUNING

Dziś Golf GTI jest dziś sporym i potężnym samochodem o zacięciu sportowym. Tytuł mniejszego, lżejszego i bardziej purystycznego GTI przypada modelom Up! GTI oraz Polo GTI. Ten ostatni ma świetny silnik 2.0 TSI i właśnie został ozdobiony ciekawymi felgami oraz obniżonym zawieszeniem. Najnowsze Polo GTI otrzymało felgi Barracuda Tzunamee EVO o wymiarach 8x18 cali, wyposażone…