Niezwykłe książki o Garbusach - warto je mieć! - Trends Magazines
17 maja 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

Niezwykłe książki o Garbusach – warto je mieć!

Książka VW Garbus i New Beetle

W języku polskich fanów motoryzacji „garbienie się” to wchodzenie w świat Volkswagena Typ 1, czyli samochodu przez Amerykanów określanego Żuk (Beetle), a przez Niemców Chrabąszcz.

Od zwierzęcych przydomków (Francuzi nazwali to auto Coccinelle, czyli biedronka, mieszkańcom Boliwii i Sri Lanki skojarzyło się z żółwiem, a Indonezyjczykom z żabą) odróżnia się polskie miano Garbus, które widnieje na okładkach przedstawionych poniżej książek.
Polskie wydanie albumu autorstwa Richarda Lintelmanna zatytułowane jest „VW Garbus i New Beetle”. Napisana przez Andreę Hiott monografia występuje zaś na krajowym rynku jako „Garbus. Długa niezwykła podróż małego Volkswagena”.

Najlepiej mieć obie te książki, a więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Podobne

Jak powstaje skrzynia biegów?

Mówiąc i pisząc o samochodach, ekscytujemy się silnikami, zawieszeniami czy pokładową elektroniką. Kluczowym, acz po macoszemu traktowanym komponentem jest skrzynia biegów. Okazuje się, że nawet proces jej produkcji jest na swój sposób fascynujący. W 2019 r. należąca do Volkswagena fabryka w Barcelonie rozpocznie produkcję MQ281 – sześciobiegowej, manualnej przekładni, którą opracowano z myślą o samochodach…

Volkswagen Touareg 3.0 V6 TDI

Volkswagen Touareg 3.0 V6 TDI. W teren i na autostradę

Volkswagen Touareg zapewnia wysoki komfort, ale nadaje się też do zjechania z utartych szlaków, a nawet terenowych eskapad. Osiągi? Nie budzą wątpliwości, jeżeli podczas konfigurowania samochodu wybierzemy odpowiedni silnik. Bazowe 3.0 V6 TDI o mocy 204 KM wystarcza do sprawnej jazdy 2,2-tonowym SUV-em, ale sportowych wrażeń nie zapewni. Nic straconego. Wimmer Rennsporttechnik opracowało kurację wzmacniającą…