Niemcy testują nowe BMW i5 "latając bokiem" - Trends Magazines

Niemcy testują nowe BMW i5 „latając bokiem”

Na dalekiej Północy trwają zimowe testy nadchodzącego BMW i5. Jak widać, niemieccy inżynierowie dobrze się tam bawią.

Premiera nowej generacji BMW Serii 5 zbliża się wielkimi krokami. Oprócz tradycyjnej odmiany, testowana jest także sportowa M5, a także po raz pierwszy elektryczna i5. I właśnie tą ostatnią producent chwali się pokazując ujęcie z zimowej scenerii.

Testy BMW i5 trwają na północy Szwecji, w Arjeplog 900 km od Sztokholmu. To znany i lubiany kierunek wśród producentów aut, którzy mogą sprawdzić wytrzymałość nowych modeli w ekstremalnych warunkach. To szczególnie ważne w przypadku samochodów elektrycznych, które są wrażliwe na niskie temperatury. 

Co ciekawe, prototypy BMW i5 pokonały 2500-kilometrową trasę z Monachium do Arjeplog na kołach, a nie na ciężarówkach i promach. To miało na celu sprawdzenie, czy elektryczna limuzyna sprawdzi się w długiej i wymagającej trasie. 

Na razie nie znamy wyników testu, ani konkretnych danych technicznych nowego i5. Możemy z pewnością powiedzieć, że niemieccy inżynierowie mają niezły ubaw podczas testów, driftując po śniegu i lodzie. Podobną sytuację pamiętamy z testów elektrycznego BMW i7. 

Nowe BMW Serii 5 ma pojawić się na jesieni tego roku. Bliżej daty premiery poznamy z pewnością więcej szczegółów dotyczących elektrycznego i5. 

Dajcie znać, co myślicie o nadchodzącej „piątce” na forum BMW Klub Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

BMW pokazało wyjątkowe E38 750iL. Jedną z nich jeździł James Bond

BMW ma w swoich zbiorach muzealnych całkiem zacne modele. Tym razem pokazano trzy wyjątkowe egzemplarze kultowego E38. Jednym z nich jeździł Pierce Brosnan jako agent 007. BMW Group Classic często ma swoich zakamarkach "białe kruki". Niedawno pokazywaliśmy wam prototyp "siódemki" z dużymi nerkami, które w aucie produkcyjnym pojawiły się dopiero 20 lat później. Teraz klasyczny…

Porsche 911 GT3 Cup,

Puchar Porsche GT3 Cup na torze w Le Mans

Markowe puchary Porsche będą miały w Le Mans silną reprezentację. W ramach programu wsparcia legendarnego 24-godzinnego maratonu, z ramienia Porsche Carrera Cup Deutschland i Porsche Carrera Cup France, odbędzie się wyścig Carrera Cup Le Mans. Na kultowy tor wyjadą 53 egzemplarze Porsche 911 GT3 Cup, a wśród zawodników. Porsche AG wystawi też pojazd VIP-owski, przeznaczony…