Najpopularniejsza "używka" w Polsce. Volkswagen Golf - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
5 marca 2021

Najpopularniejsza “używka” w Polsce. Volkswagen Golf

Ceniony za solidność, praktyczność i niską utratę wartości Golf jest przebojem – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dość powiedzieć, że każdego dnia dziesiątki tysięcy osób szukają Golfa z drugiej ręki.

Serwis Otomoto po raz szósty opublikował zestawienie najczęściej wyszukiwanych samochodów – nowych i używanych. W 2016 r. marka Volkswagen była wyszukiwana ponad 100 milionów razy. Oznacza to, że statystycznie 273 tysiące osób dziennie szukało ogłoszeń sprzedaży VW. Najpopularniejszym używanym modelem marki z Wolfsburga okazał się Golf z 15,6 mln zapytań.

Ten wynik dał kompaktowi VW drugie miejsce, w pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych samochodów z drugiej ręki znalazł się także Passat, którego szukano ponad 14 mln razy.

Volkswagen jest także marką numer 1, jeśli spojrzymy na statystyki wyszukiwania samochodów nowych. Oznacza to awans o jedno miejsce w porównaniu z zestawieniem za 2015 r. W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych nowych aut znajdują się Passat i Golf.

– Volkswageny są poszukiwane, ponieważ należą do grupy najbardziej niezawodnych aut, a koszty użytkowania są jedne z najniższych na rynku. Wynika to m.in. z tego, że przeglądy Volkswagenów wykonuje się rzadziej niż w przypadku wielu aut konkurencji, a silniki TDI i TSI są bardzo oszczędne. Dodatkowo Volkswageny tracą niewiele na wartości podczas użytkowania, co oznacza że można je sprzedać za stosunkowo wysoką kwotę w porównaniu z innymi samochodami z tego samego rocznika – wyjaśnia Tomasz Tonder, Volkswagen PR manager.

Popularność Volkswagena w serwisie Otomoto znajduje odzwierciedlenie w zestawieniach sprzedaży nowych samochodów w Polsce. W 2016 roku w naszym kraju znalazło nabywców aż 42 830 nowych osobowych Volkswagenów. To o ponad 20 procent więcej niż rok wcześniej.

Zmianie ulega także sytuacja na rynku wtórnym. Kierowcy nie decydują się na zakup pierwszego lepszego auta. – Z naszego zestawienia wynika, że – choć z jednej strony Polacy najczęściej szukają tanich aut, do 20 tys. zł, to z drugiej wyraźnie widać, że stają się wymagający, np. przywiązują coraz większą wagę do historii serwisowej, są też gotowi zapłacić więcej za używane auto z gwarancją i pochodzące z polskiego salonu” – mówi Piotr Grzemski, brand manager Otomoto.

Podobne

Volkswagen ID.4 – PRZED PREMIERĄ

Nowy VW ID.4 zostanie wprowadzony na rynek w tym roku. SUV oparty jest na nowej modułowej płycie podłogowej napędu elektrycznego (MEB).  Struktura ID.4 zostanie początkowo wprowadzony na rynek z napędem na tylne koła, a wersja z napędem elektrycznym na obie osie zostanie dodana w późniejszym terminie. Akumulator wysokonapięciowy jest umieszczony w pobliżu środka podwozia, aby…

Volkswagen i Star Wars stworzyli jedną z najlepszych reklam wszech czasów- VIDEO

Czas Świąt Bożego Narodzenia stał się również czasem premier kolejnych filmów z serii Star Wars. Zanim jednak to nastąpiło, to w 2011 Volkswagen połączył siły z Lordem Vaderem z okazji Super Bowl i stworzył jedną z najlepszych reklam, jakie widziałem. Zobaczcie sami. Czy nie jest genialna? https://www.youtube.com/watch?v=1n6hf3adNqk