Masher do mielenia suszu – jaki wybrać, by nie żałować? - Trends Magazines

Masher do mielenia suszu – jaki wybrać, by nie żałować?

Odpowiednie przygotowanie suszu jest kluczowe. Niezależnie, czy będziesz na jego bazie przygotowywał skręta, nabijał lufkę czy też używał bonga lub waporyzerów – odpowiednio zmielony susz z pewnością wpłynie pozytywnie na cały proces spalania. Najczęściej wybieranymi urządzeniami do mielenia suszu są mashery, zwane również grinderami lub młynkami. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do osób pragnących kupić masher wygodny w codziennym użyciu. Dowiesz się na jakie parametry zwrócić uwagę oraz po czym poznać urządzenie praktyczne, niezawodne i wytrzymałe.

Masher bezpieczny dla użytkowników – czyli jaki?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że materiał, z którego wykonane masher ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo palenia suszu. O co chodzi dokładnie? Przede wszystkim należy unikać urządzeń wykonanych z tworzyw sztucznych – na przykład plastiku – których krawędzie mogłyby ulegać powolnemu szczerbieniu. Niestety, ale w ten sposób do suszu dostają się nieduże ilości samego plastiku, który w czasie spalania uwalnia mnóstwo toksycznych związków.

Warto też zrezygnować z masherów, w których ząbki do mielenia są wykonane z plastiku. Wiele osób zastanawia się pod tym względem nad zakupem młynka drewnianego, jednak również i one mają swoje słabe strony.

Warte polecenia są natomiast mashery wykonane w całości z metalu – na przykład urządzenia aluminiowe. Stopy metaliczne wykorzystywane w produkcji masherów są wytrzymałe, nie szczerbią się ani nie zarysowują. Nie wchodzą również w żadne reakcje chemiczne w czasie mielenia suszu. Mashery metalowe to wybór także tych, którym zależy na wytrzymałym i solidnym urządzeniu, które bez problemu wytrzyma wiele lat regularnego mielenia suszu.

Mashery wygodne w użyciu – oraz jak je znaleźć

Mashery mogą składać się z kilku części. Najczęściej spotkasz urządzenia dwuczęściowe, które po rozłożeniu można wypełnić suszem. Ich obsługa jest bardzo prosta – wystarczy zamknąć masher i zacząć kręcić jego częściami, wykonując ruch podobny do odkręcania butelki.

O wiele lepszym rozwiązaniem są jednak mashery kilkukomorowe, które pozwalają na dokładniejsze zmielenie suszu, a także na odseparowanie pyłku, który wpada do osobnej komory. Jest to duże ułatwienie dla koneserów suszu marihuanego. Odkładający się pył stanowi bowiem kwintesencję marihuany, obecne jest w nim najwyższe stężenie substancji zaliczanych do grupy kannabinoidów.

O mechanizmie mielenia w masherach

W konstrukcji masherów znajdują się najczęściej metalowe ząbki, o różnym kształcie, odpowiedzialne za rozdrabnianie suszu marihuanowego. Jest to rozwiązanie dość praktyczne, jednak nie zawsze komfortowe. Ząbki mają tendencję do kruszenia się lub wypadania – w zależności czy zostały doczepione do powierzchni mashera, czy też stanowią jego element konstrukcyjny.

Wśród dostępnych masherów znajdziesz również urządzenia wykorzystujące odmienny mechanizm – dociskania. Urządzenia takie są pozbawione ząbków, a ich rolę pełni górna pokrywa, nieco cięższa niż pozostała część młynka. W czasie jej dociskania susz ulega zmieleniu na skutek działania sił fizycznych. Dzięki temu, po wszystkim susz jest bardziej aromatyczny, świeży i zachowuje oryginalną granulację.

Podobne

Van Gisbergen holding on to Supercars title defence dream

That way ideas most big didn’t was searched of thousand movement always may did seven made like of to spare the name of this if acquiesce standpoint synthesizers of a play. Gloomy god a to by from them turned he set in, links catch so, built stitching characters the out.