Mandat za głośną muzykę w aucie. Czy można dostać? - Trends Magazines

Mandat za głośną muzykę w aucie. Czy można dostać?

Na forach dyskusyjnych co jakiś czas pojawia się pytanie o możliwość słuchania głośnej muzyki w aucie. Czy nadmiar decybeli może zostać uznany za wykroczenie?

Okazuje się, że przepisy ruchu drogowego nie zabraniają słuchać głośnej muzyki, należy jednak pamiętać o tym, że wywołanie nadmiernego hałasu może być odebrane jako zakłócanie spokoju, porządku publicznego lub spoczynku nocnego, a to z kolei stanowi wykroczenie określone w art. 51 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U. z 1971 r., Nr 12, poz. 114 z późn. zm.) za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny od 20 do 500 zł.

Funkcjonariusze z KMP w Poznaniu przypominają, że odrębnym i ważnym zagadnieniem jest słuchanie głośnej muzyki w samochodzie w ruchu miejskim – w ten sposób kierujący ogranicza sobie możliwość usłyszenia sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Wątpliwe także, że usłyszy ostrzegawcze trąbienie kierowcy innego pojazdu. W takiej sytuacji mandat za głośną muzykę nie zostanie nałożony, ale za nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu czy stworzenie zagrożenia jak najbardziej będzie prawdopodobny.

Podobne

Dodge RAM VW BUS T1

Druciarstwo: Tego nie odzobaczysz – VW RAM T1

Myślisz, że widziałeś już wszystko? No to zobacz tego busa. Ktoś się nie bał, wziął i ulepił! VW RAM T1 Ten samochód to Dodge Ram Van, który został przerobiony na Volkswagena Busa T1. Przecieracie teraz oczy ze zdziwienia? My też tak zrobiliśmy! Auto ma nawet kołpaki przypominające te z kultowego busa. Nas jednak najbardziej urzekł…

BMW M3 znów w DTM!

Powstała seria wyścigów BMW E30 M3 DTM. To wirtualne zawody na platformie Assetto Corsa w Rumunii. Relację live przyciągają dziesiątki tysięcy widzów co weekend. Ta popularna seria wyścigów wirtualnych odbywa się obecnie w Rumunii po raz piąty. W każdym wyścigu startuje się w sumie 30 samochodów, ale obecnie ponad 150 zawodników bierze udział w kwalifikacjach, w…