Lionel Messi ma najdroższą kolekcję aut wśród sportowców - Trends Magazines

Lionel Messi ma najdroższą kolekcję aut wśród sportowców

Argentyński piłkarz prześcignął nawet Christiano Ronaldo, który przecież znany jest z miłości do drogich i szybkich aut. Messi stał się obecnie posiadaczem najdroższej kolekcji aut wśród sportowców, a to za sprawą jednego tylko samochodu.

Do tej pory to Christiano Ronaldo słynął z zamiłowania do drogich i ekskluzywnych samochodów. Nieoficjalnie mówiono nawet, że wszedł w posiadanie wyjątkowego Bugatti La Voiture Noire o wartości ponad 18 milionów dolarów! Teraz miało się to zmienić – to Argentyńczyk Lionel Messi stanął na pierwszym miejscu podium posiadaczy najdroższej kolekcji samochodów wśród sportowców.

Tak twierdzi portal ManySpins.com, który stwierdził, że Messi stał się posiadaczem wyjątkowego Ferrari 335 S Spider Scaglietti z 1957 roku. Auto miało zostać sprzedane za 32 miliony euro (147 milionów złotych!). Co ciekawe, auto zostało już sprzedane w 2016 roku i już wtedy spekulowano, że nowym właścicielem stał się właśnie Messi. Teraz jednak ManySpins.com dotarł do informacji, które miałyby potwierdzać tożsamość Messiego. 

Lionel Messi posiada w swojej kolekcji 13 samochodów o wartości 28,169,068 funtów. Drugi na liście jest wspomniany już Ronaldo z 19 samochodami o wartości 18 milionów funtów. Podium zamyka Lewis Hamilton (9 aut o wartości 12,4 miliona funtów). Czwarty na liście jest pięściarz Saul 'Canelo’ Alvarez, a piąty kolega Messiego – Naymar.

Konrad Maruszczak

fot. artcurial.com

Podobne

Koniec Golfa? VW ma nowego lidera i rekord sprzedaży

Wiosną 2020 roku Volkswagen Tiguan przekroczył barierę produkcyjną wynoszącą 6.000.000 sztuk. Auto jest teraz najlepiej sprzedającym się samochodem marki i grupy Volkswagen.   W liczbach Tylko w 2019 r. wyprodukowano 910 926 sztuk SUV-a. Tiguana można kupić w 80% wszystkich krajów na ziemi. Volkswagen produkuje ten model w czterech strefach czasowych na trzech kontynentach. W…

Ostatni dzień promocji w SCHMIEDMANN!

Gotowi na zakupowe szaleństwo w Schmiedmann? Black Friday już dziś. Firma Schmiedmann przedstawia Państwu najlepsze oferty na części do BMW i MINI. Jakie oferty na Czarny piątek można znaleźć? Będzie można zaoszczędzić nawet 50% na wszystkich naszych produktach, zarówno nowych, jak i używanych - a to oznacza wszystko, od tuningu, aż do części zamiennych! Odwiedź…