„Over-the-Air ” - które modele VW otrzymają zdalne aktualizacje? - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

„Over-the-Air ” – które modele VW otrzymają zdalne aktualizacje?

W XXI wieku oprogramowanie samochodów staje się czynnikiem, który w coraz większym stopniu decyduje o różnicach między nimi i w znacznym stopniu przekłada się na decyzję o zakupie danego modelu.

W Europie Volkswageny ID.3 i ID.4 można od teraz wyposażyć w nowe funkcje i przeprowadzić gruntowną aktualizację techniczną obu modeli za pośrednictwem sieci W-LAN lub danych komórkowych. Samochody zawsze będą dostępne z aktualnym oprogramowaniem dzięki funkcji „Over-the-Air ”. Oprogramowanie w wersji ID.2.1, które określa wstępne techniczne warunki aktualizacji „Over-the-Air”, jest automatycznie instalowane we wszystkich nowych modelach z rodziny ID. wyprodukowanych od 8 tygodnia kalendarzowego tego roku.

Od lata tego roku Volkswagen zapewni użytkownikom modeli z rodziny ID. aktualizacje regularnie co trzy miesiące. Oprócz optymalizacji wydajności oprogramowania mogą one również obejmować instalację nowych funkcji lub opcji wyposażenia.

Aktualizacja „Over-the-Air”

Nowy dział ID.Digital będzie konsekwentnie napędzać dalszy rozwój modeli z rodziny ID. i koordynować wdrażanie aktualizacji „Over-the-Air”. Kreatywne podejście zespołu ekspertów wyznacza nowe standardy w aktualizacji oprogramowania dzięki krótkim cyklom ich udostępniania oraz za sprawą elastycznego podejścia do wymagań klientów. W ten sposób decyzje dotyczące udostępnienia nowych usług cyfrowych i lepszej interakcji z klientami mogą być realizowane szybko i łatwo.

VW design
Volkswagen ID.4 1ST

Nowe oprogramowanie ID.Software 2.1 jest standardowo dostępne w samochodach wyprodukowanych od 8 tygodnia tego roku. Dla klientów, którzy już otrzymali swój model z rodziny ID. nowe oprogramowanie będzie sukcesywnie udostępniane. Zgodnie z zapowiedzią, w tym celu klienci będą musieli odwiedzić dealera, ale tylko raz, o czym zostaną bezpośrednio poinformowani. Dzięki nowemu oprogramowaniu, po raz pierwszy w segmencie samochodów popularnych, będzie można zaktualizować – między innymi – komputer sterujący zamontowany w aucie bez konieczności udawania się do serwisu.

Pierwsze aktualizacje „Over-the-Air” są w tej chwili z powodzeniem testowane na ponad 3000 aut firmowych.

Wkrótce pierwsi klienci będą mogli korzystać z ciągłej poprawy wydajności systemu oraz z nowych funkcji. W ten sposób Volkswagen wyznacza ważny punkt w rozwoju architektury elektronicznej swoich samochodów.

Podobne

Volksbus – VW, jakiego nie znacie

Oferta Volkswagen AG jest niezwykle zróżnicowana. Nie wszyscy wiedzą, że VW produkuje też ciężarówki i podwozia dla autobusów – znane pod marką Volksbus. Historia działalności Volkswagen Trucks and Buses South American Operations sięga stycznia 1981 roku. Wówczas dobiegł końca proces przejmowania Chrysler Motors of Brazil. Nowo powstały Volkswagen Trucks Ltda rozpoczął produkcję ciężarówek z silnikami…