Koronawirus: Jak prawidłowo wyczyścić samochód we własnym zakresie?- PANDEMIA - Trends Magazines
15 kwietnia 2021

Koronawirus: Jak prawidłowo wyczyścić samochód we własnym zakresie?- PANDEMIA

Jesteśmy w trakcie globalnej pandemii, a większość krajów wzywa do samo-kwarantanny swoich obywateli.

Urzędnicy ds. zdrowia i specjaliści wzywają ludzi do pozostania w domach i oddalenia się od skupisk ludzkich, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Jeśli jednak musisz wyjść i poprowadzić samochód, oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia, dzięki którym Twój samochód będzie wolny od wirusów.

  1. Nosić rękawiczki jednorazowe

To dość oczywiste, ale pamiętajmy żeby czyścić samochód w rękawiczkach. To pozwoli zminimalizować swobodny transfer wirusów między naszym ciałem, a powierzchnią którą dezynfekujemy.

    2. Mydło i woda

“Ciężka chemia” z pewnością sprawdzi się w domu, ale do samochodu proponujemy mydło i wodę. Detergenty w mydle faktycznie pomagają w zabijaniu wirusów, a nie niszczą przy tym materiałów w samochodzie. Jeśli użyjesz wybielacza lub alkoholu, możesz uszkodzić niektóre materiały wewnątrz samochodu dlatego stawiamy na mydło i wodę. Upewnij się jednak, że mydło pozostaje na powierzchni przez co najmniej 20 sekund. Pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę na miejsca dotykane: kierownica, dźwignia zmiany biegów, klamki i przyciski.

   3. Utrzymuj dłonie w czystości

To brzmi banalnie, ale jest bardzo ważne. Czyszczenie całego samochodu nic nie znaczy, jeśli zamierzasz iść do sklepu, dotknąć kilku rzeczy, a następnie wrócić do samochodu bez czyszczenia rąk. Użyj środka dezynfekującego do rąk i umyj ręce przed powrotem do samochodu. W ten sposób Twój samochód pozostaje czysty.

   4. Nie używaj alkoholu ani wybielaczy na ekranach dotykowych

Alkohol lub wybielacz mogą zepsuć ekran dotykowy w samochodzie, więc staraj się ich unikać. Zamiast tego użyj ściereczki bezalkoholowej aby je wyczyścić. W ten sposób nie będziesz ryzykować kosztownych napraw elektroniki.

   5. Tankuj do pełna

Staraj się ograniczać wizyty na stacjach benzynowych (to miejsca publiczne) do minimum i dlatego sugerujemy, żeby w tym okresie zawsze tankować do pełna.

   6. Staraj się prowadzić jak najmniej

Zwykle nie jesteśmy zwolennikami parkowania samochodu w garażu przez długi okres. Jednak w tych czasach najlepiej pozostać w domu, zachować dystans od osób niebędących najbliższymi członkami rodziny i zachować bezpieczeństwo. Tak bardzo, jak lubimy jeździć samochodem, teraz nie jest na to czas.

 

Podobne

ŠKODA na IAA 2019 we Frankfurcie

ŠKODA zaprezentuje nowości podczas Targów IAA we Frankfurcie nad Menem. Marka pokaże ŠKODĘ CITIGOe IV, pierwszy elektryczny model w ofercie oraz ŠKODĘ SUPERB IV z napędem hybrydowym typu plug-in. SUPERB, flagowiec ŠKODY, przeszedł nie tylko zmiany wizualne, ale został przede wszystkim wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa. Samochód po raz pierwszy będzie dostępny w uterenowionej wersji SCOUT,…

Telemetria na torze. Technologia, która pomaga jeździć szybko

W motorsporcie oczywiście ważny jest  talent, ale by właściwie go wykorzystać, potrzebne są praca, analiza i trening. Pomagał w tym choćby popularny w ostatnich latach cykl wyścigów Volkswagen Castrol Cup, w którym można było nauczyć się profesjonalnej rywalizacji na torze. KNOW-HOW NA DZIEŃ DOBRY 310 KM, wyczynowe opony (slicki i deszczówki) o szerokości 240 mm i sportowe…