KORONAWIRUS: Bezpieczne tankowanie krok po kroku - PORADNIK - Trends Magazines
21 kwietnia 2021

Tuning, modyfikacje, porady – BMW, VW i inne

previous arrow
next arrow
Slider

KORONAWIRUS: Bezpieczne tankowanie krok po kroku – PORADNIK

Samochód zatankować trzeba, tym bardziej że ceny obecnie do tego mocno zachęcają. Jednak w tym przypadku również trzeba pamiętać o podstawowych zasadach, które opisaliśmy w punktach: 

  1. Wybierać stacje, gdzie można zapłacić przy użyciu aplikacji lub przez tzw. “okienko”. Za wszelką cenę unikajmy miejsc, gdzie musimy wejść do zamkniętego pomieszczenia. 
  2. Za każdym razem tankować do pełna – ograniczy to liczbę wizyt na stacji benzynowej.
  3. Przed wyjściem samochodu i rozpoczęciem tankowania należy założyć rękawiczki jednorazowe. Na stacjach benzynowych takie rękawiczki są dostępne przy każdym dystrybutorze, jednak najlepiej mieć je ze sobą w aucie i założyć jeszcze przed wyjściem z auta. 
  4. Jeżeli już musimy zapłacić bezpośrednio na stacji, to używajmy karty płatniczej (najlepiej zbliżeniowo lub BLIK).
  5. Klienci korzystający z kart paliwowych powinni obsługiwać terminale jedynie w rękawiczkach. Pamiętajmy, że obsługa nie zna przebiegu pojazdu ani PINu do karty, więc fizyczna interakcja z terminalem jest nieunikniona. 
  6. Rękawiczki wyrzucamy jeszcze przed dotknięciem klamki samochodu.
  7. Po wejściu do auta najlepiej zdezynfekować jeszcze raz ręce przed rozpoczęciem jazdy.

Zachęcamy do korzystania z tego poradnika, jako instrukcji krok po kroku.

Podobne

“BMW X1.1”, czyli update kompaktowego X1

Nowe BMW X1 oferuje wybór najnowszej generacji silników benzynowych i wysokoprężnych z trzema lub czterema cylindrami o mocy od 103 kW / 140 KM do 170 kW / 231 KM. W zależności od konkretnego wariantu silniki mogą współpracować z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią Steptronic lub ośmiobiegową skrzynią Steptronic i mogą być łączone…

Manual w nowym 911. To Porsche dla purystów

Dla wszystkich modeli 911 Carrera S i 4S bez dopłaty można zamówić teraz 7-biegową skrzynię manualną. Ręczna przekładnia łączy się z pakietem Sport Chrono i z tego względu przypadnie do gustu przede wszystkim kierowcom o sportowym usposobieniu, którzy dzięki samodzielnej zmianie biegów czerpią więcej przyjemności z jazdy.  Dla purystów Ręczna skrzynia o siedmiu przełożeniach w…