Kompaktowa "jedynka" F40 doprawiona przez AC Schnitzera - Trends Magazines

Kompaktowa „jedynka” F40 doprawiona przez AC Schnitzera

Tuning BMW 1 AC Schnitzer

Kompaktowa seria 1 F40 to najmniejszy model w ofercie BMW. Nie oznacza to, że nie budzi emocji. Zwłaszcza w wersji doprawionej przez AC Schnitzera.

Renomowany tuner wziął na warsztat topowy wariant M135i. Zorganizowanie sesji zdjęciowej na północnej pętli Nürburgringu nie jest dziełem przypadku – to naprawdę szybkie auto, które już po 4,8 s od startu osiąga 100 km/h.

Tuning BMW 1 AC Schnitzer

AC Schnitzer nie eksperymentował więc z zespołem napędowym, a skupił się na poprawie prowadzenia, brzmienia i wyglądu samochodu. Sportowe sprężyny zmniejszyły prześwit przedniej i tylnej osi o odpowiednio 25 i 35 mm względem seryjnego zawieszenia, co poprawiło zachowanie auta na szybko pokonywanych zakrętach. Na efektowne felgi AC1 BiColor nałożono opony w rozmiarze 225/35 R19.

Tuning BMW 1 AC Schnitzer

Sportowy wydech jest oferowany z trzema różnymi rodzajami końcówek – karbonowymi, chromowanymi i czarnymi. AC Schnitzer przygotował także przedni spliter, spojler dachowy oraz folie chroniące tylną część nadwozia przed odpryskami – znajduje się na niej logo marki o długości 25 cm.

Kto chciałby zmienić wygląd kabiny jedynki, może wybrać z katalogu AC Schnitzera nakładki na manetki do zmiany biegów i pedały czy aluminiowy uchwyt na kluczy.

Podobne

Top 5 konceptów Chrisa Bangle’a

Być może nie wiecie, ale kilka dni temu swoje urodziny obchodził jeden z najbardziej kontrowersyjnych, ale i znaczących projektantów samochodów - Chris Bangle. Z tej okazji, przedstawiamy wam jego najważniejsze naszym zdaniem projekty. Niedawno pokazywaliśmy wam szalone koncepty BMW, a teraz chcemy pokazać wam te stworzone przez Chrisa Bangle'a. Urodził się 14 października 1956 roku…

Prawie 3 tys. nowych BMW i MINI niszczeje w Kanadzie

Flota samochodów BMW i MINI rdzewieje od 2015 na placu w Kanadzie. Wśród nich znajdują się zupełnie nowe BMW serii 2, 3, 4, 5, 6, 7, i3, i8, crossover X1, roadster Z4 i wiele modeli MINI. W lutym 2015 r. Zimowa burza wstrząsnęła portem w Halifax, gdy przybył statek zawierający tysiące BMW i MINI. Ze…