Kompaktowa "jedynka" F40 doprawiona przez AC Schnitzera - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

Kompaktowa “jedynka” F40 doprawiona przez AC Schnitzera

Tuning BMW 1 AC Schnitzer

Kompaktowa seria 1 F40 to najmniejszy model w ofercie BMW. Nie oznacza to, że nie budzi emocji. Zwłaszcza w wersji doprawionej przez AC Schnitzera.

Renomowany tuner wziął na warsztat topowy wariant M135i. Zorganizowanie sesji zdjęciowej na północnej pętli Nürburgringu nie jest dziełem przypadku – to naprawdę szybkie auto, które już po 4,8 s od startu osiąga 100 km/h.

Tuning BMW 1 AC Schnitzer

AC Schnitzer nie eksperymentował więc z zespołem napędowym, a skupił się na poprawie prowadzenia, brzmienia i wyglądu samochodu. Sportowe sprężyny zmniejszyły prześwit przedniej i tylnej osi o odpowiednio 25 i 35 mm względem seryjnego zawieszenia, co poprawiło zachowanie auta na szybko pokonywanych zakrętach. Na efektowne felgi AC1 BiColor nałożono opony w rozmiarze 225/35 R19.

Tuning BMW 1 AC Schnitzer

Sportowy wydech jest oferowany z trzema różnymi rodzajami końcówek – karbonowymi, chromowanymi i czarnymi. AC Schnitzer przygotował także przedni spliter, spojler dachowy oraz folie chroniące tylną część nadwozia przed odpryskami – znajduje się na niej logo marki o długości 25 cm.

Kto chciałby zmienić wygląd kabiny jedynki, może wybrać z katalogu AC Schnitzera nakładki na manetki do zmiany biegów i pedały czy aluminiowy uchwyt na kluczy.

Podobne

BMW 5 Farba wrocław_

“Ślepnąć od farby”, czyli zdewastowane BMW we Wrocławiu – ZDJĘCIA

Na jednym z podwórek na wrocławskim Nadodrzu Policja zastała taki widok... Ktoś zbił szybę i rozlał jaskrawą farbę po całym wnętrzu rodzinnego kombi marki BMW... Zaparkowany na podwórku w okolicach placu Strzeleckiego samochód został zdewastowany. Zbita szyba i BMW wypełnione jaskrawą farbą, która przypomina odcieniem jaskrawy żółty Sao Paulo z palety nowej BMW M3... Taki…

Rolls-Royce SRH. Nowy roadster z napędem elektrycznym

Należąca do BMW marka Rolls-Royce przedstawiła elektryczny model SRH. Roadster z elektrycznym napędem został zbudowany dla wyjątkowego klienta - dziecięcego oddziału chirurgii szpitala St Richard, znajdującego się w Chichester - rodzinnym mieście marki Rolls-Royce. Miniaturowy Rolls ma redukować stres u małych pacjentów. Za jego kierownicą będą oni pokonywali korytarze oznaczone znakami drogowymi i samodzielnie wjeżdżali…