Kierowca BMW przepuszcza pieszego? Wypadek znanego blogera - Trends Magazines

Kierowca BMW przepuszcza pieszego? Wypadek znanego blogera

Jakie są opinie o kierowcach BMW wie chyba każdy. Ale sytuacja znanego blogera pokazuje, że czasami stereotypy mogą mylić. I to drastycznie. 

Lubimy wiele rzeczy upraszczać. A to dlatego, że z psychologicznego punktu widzenia lubimy jasne, „zero-jedynkowe sytuacje”. Gdy widzimy cygana to mówimy, że złodziej. Gdy widzimy skąpo ubraną kobietę w szpilkach to mówimy, że lafirynda. Gdy widzimy młodego człowieka w luksusowym aucie to mówimy, że „tatuś dał”, albo że też złodziej. Z kolei o kierowcach BMW i ich stereotypach można by w naszym kraju napisać niejedną książkę. 

Prawda o tych samochodach i ich kierowcach jest jednak różnokolorowa, wielowątkowa i każdy właściciel ma swoje powody, dlaczego wybrał akurat tę markę. Ale my przecież wiemy lepiej i wiadomo dlaczego i kto wybiera BMW. I zapewne do takich wniosków dochodzimy czytając każdy news o wypadku z udziałem auta bawarskiej marki. Swoją drogą media chętnie o tym piszą, dlatego że my chętnie o tym czytamy, a frazy „wypadek” oraz „BMW” połączone razem gwarantują wysoką poczytność newsa. Ale żeby kierowca sportowego BMW przepuszczał kogoś na pasach? 

A tak się właśnie stało na ul. Górskiej w Bielsku-Białej, gdzie złote BMW E46 prowadził bloger prentki. Co ciekawe, to nie on był winny wypadku, a kierowca motocykla (swoją drogą też BMW). Chyba nie uwierzył w to, co widzi i pomyślał, że to tylko przewidzenie. No jak to, „beemka” przepuszcza pieszego? 

Okazało się, że motocyklista jadąc w stronę przeł. Przegibek, nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył złotego E46, którego kierowca ustępował pierwszeństwa pieszym. Wszystko wyglądało dość groźnie. Na jezdnię posypało się trochę plastików, a z motocykla wylały się płyny. Na szczęście kierowca motocykla doznał jedynie niegroźnego urazu nogi.

Warto czasami spojrzeć na BMW oraz ich kierowców z innej perspektywy, a nie tylko stereotypowej. W końcu BMW to „Bardzo Mądry Wybór” i po prostu bardzo dobre samochody. A jeszcze bardziej cieszy fakt, że coraz częściej popularniejsze osoby jak na przykład blogerzy starają się promować dobry wizerunek marki BMW i jej kierowców.

Fot. bielskiedrogi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Wjechał rozpędzonym BMW w pociąg i uciekał w bieliźnie. Jest nagranie

Dodatkowo przewoził amfetaminę. Do nietypowej sytuacji doszło w Trawnikach w woj. lubelskim, ok. godz. 8.30 - zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.  Chciałoby się zacytować klasyka - "Świat poszedł do przodu, pojawiły się komputery, amfetamina..." szlabany kolejowe i BMW. Do groźnego zdarzenia doszło na przejeździe w miejscowości Trawniki, gdzie czarne BMW E46 wjechało w rozpędzony…

Śnieżnobiałe i wysmakowane BMW E39 4.4

Biały kolor nawet zimą wygląda ładnie. Gdy Maybach wprowadził do palety swoich lakierów perłową biel, uzyskaną z wymieszania dwóch tysięcy składników, błyskawicznie zyskała ona zwolenników w świecie tuningu. Świetnym przykładem jest śnieżna E39 „Xeona”. Kilka numerów wcześniej prezentowaliśmy jego E36 w stylu German. Najnowszy projekt powinien zatem być ciekawszy i dojrzalszy. Już pierwszy rzut oka…