Kamera Mio  MiVue C512 przydatna rzecz - Trends Magazines

Kamera Mio  MiVue C512 przydatna rzecz

Kamera MiVue C512

Coraz więcej kierowców instaluje w swoich samochodach kamery rejestrujące to, co się dzieje przed jak i za ich autem. Sprawdziliśmy przystępny budżetowo wideorejestrator Mio  MiVue C512.

Po co?

Główną przyczyną instalacji samochodowych kamerek nie jest chęć dzielenia filmikami dotyczącymi tego, co się dzieje na drodze i publikowanie ich w sieci lub przesyłanie Policji, a udokumentowanie wypadku, w którym możemy wziąć udział. Stąd ważna jest jakość zapisu i jego możliwość zarówno w dzień jak i po zmroku oraz zapętlenie zapisu, czyli nagrywanie nowych zdarzeń w miejscu starych. Co jeszcze? Łatwość, intuicyjność i prostota obsługi.

Kamera MiVue C512

Co oferuje Mio  MiVue C512?

Kamerka przednia, bo taką właśnie jest Mio MiVue C512 zapewnia nam kąt widzenia 1300, co pozwala obserwować wszystko, co widzi kierowca. Do tego zapis 1080p Full HD przy 30 klatkach/s i standardzie H.264, który zapewni wysoką jakość nagrania i odtworzenia na niemal każdym urządzeniu. By zapewnić ew. materiał dowody wbudowany czujnik wstrząsów (G-sensor) natychmiast uruchomi nagrywanie i zabezpieczy dane o ruchu pojazdów.

Kamera MiVue C512

Sprawdza się?

Trzeba przyznać, że zarówno montaż jak i obsługa Mio MiVue C512 jest bardzo prosta i nie wymaga żadnej fachowej wiedzy. Kamerę łatwo się konfiguruje i zarządza nią w codziennej eksploatacji (przyciski z boku w niczym nie utrudniają jazdy). 2-calowy ekran nie przeszkadza w jeździe, a sama wkładanie i wyjmowanie karty pamięci nie nastręcza żadnych problemów. Na szczęście nie testowaliśmy działania czujnika wstrząsów. Przysłona F 2.0 pozwalała na dobrą jakość nagrywania jazdy po zmierzchu. Bardzo przydatne jest funkcja szybkiego robienia zdjęć.

Kamera MiVue C512

Podsumowanie

Generalnie Mio MiVue C512 to dobry wybór przy ograniczonym budżecie. Z jego asystą będziemy czuli się pewniej na drodze, a w razie czego możemy też zrobić zdjęcie tego co widzimy. Nie jest skomplikowany, a to cecha ważna cecha tego typu urządzenia. Cena: ok. 260 zł.

 

Podobne

Rolls Royce Starlight

Historia gwiezdnej podsufitki w samochodach Rolls Royce

Gwiezdna podsufitka, czyli Starlight Headliner, stała się częścią ikonografii Rolls-Royce’a. Marka utożsamia ten element ze swoimi bestsellerami i stawia tę opcję obok Spirit of Ecstasy, Pantheon Grille, czy monogramu „Double R”. Jak to się stało, że firma wyposażyła w nią swój pojazd po raz pierwszy? Rolls Royce słynie ze spełniania życzeń swoich klientów. Jeden z…

VW ID. Buzz – powrót Bulliego w nowoczesnej formie

Trzeba przyznać, że wygląda świetnie. Auto wyróżnia się spośród szaro-czarnych nowoczesnych aut nie tylko wesołymi kolorami, ale też stylistyką. Auto jest bardzo kompaktowe i ma napęd na tył! Nowy VW ID.Buzz naśladuje swojego protoplastę T1 i tak jak tamtem nie jest wielkiem dostawczakiem. Nadwozie mierzy 4712 mm długości. Rozstaw osi to 2988 mm. W wersji…