Jetta siódmej generacji - Trends Magazines

Jetta siódmej generacji

Cierpliwość klientów czekających na Golfa w wersji sedan została nagrodzona. Podczs salonu w Detroit Volkswagen pokazał światu nową, siódmą generację popularnej w USA Jetty.

Nowa Jetta jest najbardziej nowoczesną pod względem technicznym odsłoną tego modelu. Funkcjonalność platformy MQB, w oparciu o którą stworzono samochód, pozwoliła na powiększenie go niemal do rozmiarów Passata i wyposażenie w zbliżone rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa czy elektroniki. W seryjnym wyposażeniu większości wersji znajdą się takie systemy asystujące, jak np. Front Assist (monitorujący otoczenie przed autem) czy asystent Blind Spot (kontrolujący pojazdy w martwym polu).

Jako jeden z pierwszych samochodów w klasie Jetta będzie mogła zostać wyposażona w zestaw – znanych już z Passata, Golfa i Polo – cyfrowych wskaźników (Active Info Display). Podobnie jak w innych nowościach koncernu (Polo, T-Roc) systemy multimedialne zostaną ze sobą w pełni zintegrowane i rozmieszczone tak, by kierowca postrzegał je jako jedną, prostą w obsłudze cyfrową powierzchnię deski rozdzielczej. Co istotne, z punktu widzenia wygody eksploatacji, radioodtwarzacz zintegrowany z nawigacją nie został pozbawiony dwóch pokręteł funkcyjnych do regulacji głośności czy skali mapy. Systemy inforozrywki to oczywiście najnowsze rozwiązania z półek Volkswagena. Zainteresowani będą mogli doposażyć Jettę także 400-watowy system nagłośnienia amerykańskiej firmy Beats by Dr. Dre.

Stylistyka Jetty stała się bardziej wyrazista. Nadwozie ukształtowane w modnej konwencji „czterodrzwiowego coupe” legitymuje się niskim współczynnikiem oporu aerodynamicznego. Wynik Cx=0,27 jest o 10 procent korzystniejszy niż w wypadku poprzedniej Jetty. Ma to pozytywny wpływ na zużycie paliwa przez benzynowy silnik turbo 1.4 TSI o mocy 150 KM – szczególnie przy jeździe z wysokimi prędkościami. Standardowym wyposażeniem będzie 6-biegowa, ręczna skrzynia. Za dopłatą Volkswagen zaproponuje 8-stopniowy automat.

 

W Europie zainteresowanie kompaktowymi sedanami jest ograniczone. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w USA, gdzie Jetta odegra bardzo ważną rolę w przebudowie tamtejszej oferty Volkswagena. Nieprzypadkowo Jetta zadebiutowała w Detroit podczas North American International Auto Show. To element dużej ofensywy modelowej. Przypomnijmy, że w 2017 roku Volkswagen wprowadził na rynek USA dwa nowe SUV-y – Tiguana (w Europie odpowiednikiem jest Tiguan Allspace) oraz Atlasa, zwiększając swoją łączną sprzedaż o 5 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Arteon (za oceanem oferowany od 2018 r.) i nowa Jetta mają umocnić ten trend.

Proces odświeżania amerykańskiej gamy dobiegnie końca w 2020 roku, kiedy zostanie odnowiona cała paleta modeli Volkswagena oferowanych w USA. Nowa Jetta pojawi się na rynku w pierwszym kwartale roku – najpierw w Meksyku, a w drugim kwartale w Stanach Zjednoczonych. Samochód najprawdopodobniej nie trafi do Europy oficjalnymi kanałami dystrybucji, co wbrew pozorom ma sens. Oferowany w Ameryce Passat istotnie różni się od naszego B8, więc nie zachodzi obawa, że Jetta w określonej specyfikacji mogłaby stać się dla niego wewnętrznym konkurentem.

Podobne

X5 GOPR wspinaczka

BMW wspiera zbiórkę na szkolenia ratowników GOPR #jestemzgor

BMW zostało stałym partnerem GOPR, przekazując Pogotowiu 12 samochodów, głównie hybrydowych BMW X5 z napędem na cztery koła xDrive. Ruszyła też ogólnopolska akcja crowdfundingowa GOPR i BMW na sprzęt i szkolenia dla ratowników. Kochamy góry, są ważną częścią naszej kultury i popularnym miejscem spędzania wolnego czasu. Ten sezon letni jest w górach wyjątkowy - już…

T4 Multivan Highline za 100 tys. zł przód

Multivan T4 za prawie 100 tys. zł – czy VW z 2002 może być tyle wart?

Na niemieckim portalu sprzedażowym Ebay możemy aktualnie znaleść ogłoszenie Volkswagena Multivan z Polski. Jest to model T4, pochodzi z 2002. Sprzedający twierdzi, że pojazd jest w świetnym stanie technicznym. Czy to wystarczy, żeby uzasadnić jego cenę? Volkswagen T4 Od 1990 do 2003 roku Volkswagen dostarczył klientom 1.873.033 egzemplarzy T4. Nie oznacza to jednak, że poszukiwanie…