Jeden z niewielu... czyli BMW E21 Baur Alpina C1 - Trends Magazines

Jeden z niewielu… czyli BMW E21 Baur Alpina C1

Modele BMW, którymi zajęła się Alpina, są prawdziwym świętym Graalem dla fanów bawarskiej marki. Paweł, właściciel prezentowanego auta, spełnił swoje marzenia, stając się posiadaczem unikatowego na skalę międzynarodową samochodu. Nie zdecydował się jednak na zakup nowej Alpiny. To by było zbyt proste.  Postanowił odbudować pięknego klasyka zgodnie ze swoją wizją oraz, co najważniejsze, zgodnie z oryginałem.

Powiedzieć, że Paweł jest prawdziwym fanem BMW to tak, jakby nie powiedzieć nic. W jego garażu stało już kilka egzemplarzy modelu E21, a dwa z nich mogliście podziwiać w starszych numerach BMW TRENDS. Paweł nawet nie zamierzał kryć fascynacji pierwszą historyczną trójką, jednak od zawsze jego oczkiem w głowie był Baur TC1. Marzenia udało się spełnić pod koniec 2013 roku. Na aukcji internetowej pojawiło się ciekawe przedliftowe BMW E21 Baur ze stycznia 1979 roku (egzemplarz nr 698 z 4.595 wszystkich wyprodukowanych). Auto w kolorze grafitowym było w miarę kompletne, miało zupełnie nowy dach, ręczną skrzynię biegów, przedni spojler Alpiny, nakładki progowe, a także bardzo bogatą dokumentację. Największym jego minusem był niewątpliwie silnik, który nie odpalał… [Przeczytaj więcej w 3/2017 nr BMW Trends].

BMW Trends 3/2017 dostępne jest od 21 września w sprzedaży, w punktach sieci: EMPIK, Relay, Inmedio oraz na stacjach benzynowych: Shell, Orlen i Lukoil.

Interesuje Cię prenumerata BMW Trends – kliknij TUTAJ.

Tekst i fot. Paweł Kaczor

Podobne

Jak zadbać o zęby psa?

Prawidłowa higiena jamy ustnej psa może sprawić, że ukochany czworonóg uniknie w przyszłości poważnych problemów zdrowotnych. Wbrew pozorom dbanie o stan uzębienia zwierzaka nie jest ani czasochłonne, ani nie wymaga dużych nakładów finansowych czy też specjalistycznej wiedzy. Dowiedz się, jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja zębów u psa. Pamiętaj o szczotkowaniu zębów Coraz więcej właścicieli czworonogów…

BMW M4 od Hamanna. Najszybsze w rodzinie

Seryjne BMW M4 oferuje 431 KM i 550 Nm oraz – jeżeli zostanie doposażone w pakiet M Driver – rozpędza się do 280 km/h. Hamann uznał wymienione wartości za niewystarczające i zoptymalizował bawarskie coupé. Znana z odważnych projektów firma ograniczyła zmian do absolutnie niezbędnych. 517 KM oraz 700 Nm udało się wycisnąć dzięki modułowi ingerującym…