Jechał 249 km/h. Testował nowe auto - Trends Magazines

Jechał 249 km/h. Testował nowe auto

Na częstochowskim fragmencie autostrady A1 zatrzymano kierowcę Audi, który pędził z prędkością 249 km/h. Jak tłumaczył się policjantom, chciał przetestować nowo kupiony samochód. 

Policjanci z częstochowskiej drogówki 2 maja patrolowali fragment częstochowskiej autostrady A1, kiedy nagle dostrzegli pędzące z dużą prędkością Audi. Jak wykazał pomiar, auto jechało z prędkością 249 km/h, a na tym odcinku drogi w Mykanowie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. 

„Testowanie” nowego Audi skończyło się kosztownie dla 30-letniego kierowcy – 2500 zł i 10 punktów karnych. 

Od stycznia policjanci z Częstochowy odnotowali 10734 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, z czego 6218 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 103 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Ferrari Purosangue przód

Wyciekły zdjęcia SUVa Ferrari

Nie wiadomo, czy ten przeciek to zabieg celowy, żeby nieco podgrzać atmosferę przed oficjalną premierą, czy ktoś straci przez to pracę, ale wiemy na pewno że tak wygląda pierwszy w historii Ferrari SUV - Purosangue.  Każdy szanujący się producent samochodów musi mieć w swojej ofercie SUVa. Na taki zabieg zdecydował się Bentley, Rolls-Royce, czy nawet…

VW Karmann Ghia Typ 14 widok z góry

Piękno legendarnego Karmanna Typ 14

Najbardziej zagorzali miłośnicy zabytkowych samochodów zazwyczaj wyruszają po nie za zachodnią granicę. Podobnie było w przypadku Marcina, który po swojego Karmanna pojechał do Niemiec w 2000 roku. 31-letni wówczas samochód nie był wprawdzie w idealnym stanie technicznym, ale miał udokumentowaną przeszłość. Poza tym niemal w 100 procentach był oryginalny. Niemal, bo w dowodzie widniał przeznaczony…