Jak ubrać się na motor? Poradnik dla początkujących miłośników jednośladów! - Trends Magazines

Jak ubrać się na motor? Poradnik dla początkujących miłośników jednośladów!

Sexy motocyklista przy motocyklu

Dla wielu osób motocykl to nie tylko środek transportu, ale i styl życia. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest odpowiednia odzież – zapewniająca komfort i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak skompletować strój na motocykl. 

Obowiązkowe wyposażenie – kask motocyklowy

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, jedynym wymaganym elementem wyposażenia jest kask motocyklowy. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona głowy, czyli najbardziej newralgicznej części naszego ciała. Brak kasku naraża Cię nie tylko na niebezpieczeństwo w razie ewentualnego upadku. Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję – otrzymasz mandat.  

Pamiętaj, że kask musi być odpowiednio dopasowany. Zbyt ciasny lub zbyt luźny nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji. Pod żadnym warunkiem nie kupuj modeli używanych lub pochodzących z niesprawdzonego źródła.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim – jaką odzież na motor wybrać?

Przede wszystkim pamiętaj o dopasowaniu odzieży do uprawianej aktywności motocyklowej. Warto pamiętać, że odzież przeznaczona do sportów crossowych i na motocykl turystyczny nie może być stosowana zamiennie. Jednak na pewno nie trzeba obawiać się ogromnych wydatków. Oferta producentów obecnie jest tak szeroka, że skompletowanie stroju w dobrej cenie nie stanowi większego problemu. 

Nie wiesz, od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę? Szereg porad, jak się ubrać na motor o każdej porze roku znajdziesz w bazie wiedzy Dobrych Sklepów Motocyklowych

Co istotne, poradniki są kierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych motocyklistów. Jednym słowem – każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jak się ubrać na motocykl turystyczny?

Jeśli Twoim żywiołem są dalekie trasy – dobrym wyborem okaże się odzież tekstylna z membraną i wypinanym ociepleniem. Warto podkreślić, że kurtki tekstylne są wygodniejsze i lżejsze niż ich skórzane odpowiedniki, dlatego właściciele motocykli turystycznych tak chętnie po nie sięgają. Koniecznie zadbaj o odpowiednie dopasowanie rozmiaru – odzież turystyczna musi być komfortowa. 

Dokonuj rozsądnych wyborów i stawiaj na wysoką jakość wykonania. Dobra odzież posłuży Ci przez co najmniej kilka sezonów. Nie zapominaj o funkcjonalności. Zwróć uwagę m.in. na liczne pojemne kieszenie czy wydajny system wentylacji.

Jak się ubrać na motocykl 125 i skuter? 

Czy niewielka moc oraz mniejsze prędkości sprawiają, że można zaoszczędzić na odzieży motocyklowej? Do tego tematu na pewno należy podejść z rozwagą. Osoby dojeżdżające do pracy na 125-tce lub skuterze niejednokrotnie stawiają na użyteczne modele, które z pozoru nie przypominają typowej odzieży dla motocyklistów. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak ubrania, w których można chodzić na co dzień.

Tego typu odzież – a zwłaszcza kurtki – są produkowane z tkanin odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto posiadają ochraniacze – najczęściej na barki i łokcie. 

Jak się ubrać na motor latem?

Wysokie temperatury – nawet gdy żar leje się z nieba – nie są powodem do rezygnowania z profesjonalnej odzieży motocyklowej. Za wszelką cenę należy unikać przegrzania organizmu. 

Szukasz skutecznej recepty na radzenie sobie z upałami? Wybierz odzież wykonaną z nowoczesnych i wytrzymałych materiałów wyposażonych w duże panele wentylacyjne. Dobry przepływ powietrza pomaga utrzymać optymalny komfort termiczny. Dodatkowo można zaopatrzyć się w letnią bieliznę termoaktywną. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

VW T6 po tuningu Star Performance widok z boku

Szybki Transporter, czyli T6 o mocy ponad 300 KM

Kto zwykł twierdzić, że mocy nigdy za wiele, będzie zachwycony Transporterem T6 po modyfikacjach przeprowadzonych przez Star Performance.  Tuning rzadko spotykanej wersji Firma z Düsseldorfu zajęła się Transporterem w rzadko spotykanej wersji – z benzynowym silnikiem 2.0 TSI oraz napędem 4Motion. Posiadacz tak skonfigurowanego T6 nie ma powodów do narzekania. Silnik rozwijający 204 KM i 350 Nm jest w stanie rozpędzić praktyczne auto do 100 km/h w czasie…

Nowe BMW Z4. Styl i osiągi

Roadstery zawsze były ważną składową portfolio BMW. Wystarczy wspomnieć chociażby o kultowym modelu 328 z lat 30. XX wieku, który miał istotny wkład w ugruntowanie sportowego wizerunku firmy. W nową erę koncern wszedł z modelem Z3 (1995-2002). Roadster zbudowany na podzespołach modeli E30 i E36, a rozpromowany przez występ w epizodzie przygód Agenta 007 szybko…