Intrygujący Lexus Structural Blue - Trends Magazines

Intrygujący Lexus Structural Blue

Structural Blue to wyjątkowo ekskluzywny lakier, który został opracowany przez Lexusa. Inspiracją był… motyl z tropikalnej Ameryki Północnej i Południowej. Wyróżnia go bardzo jarzący się, głęboki kolor skrzydeł – widoczny jedynie w momencie załamywania się światła na mikroskopijnej siateczce ich powierzchni.

Nowy odcień lakieru został wprowadzony wyłącznie w serii Lexus LC Structural Blue Edition, który ma przykuwać wzrok, wywoływać zachwyt i wyróżniać się spośród innych samochodów. Lakier ten został użyty po raz pierwszy w Lexusie LC 500h, gdzie w Genewie w ubiegłym roku wywołał ogromną sensację. Opracowanie tego lakieru wymagało aż 15-letniej współpracy centrów technicznych firmy w Ann Arbor w stanie Michigan i w Japonii oraz VIAVI Solutions Inc., wiodącego dostawcy cienkowarstwowych powłok optycznych i pigmentów z Kalifornii.

Jak powstał ten odcień?
By uzyskać odpowiednio nasyconą barwę początkowo trzeba było położyć aż 40 warstw lakieru. Ostatecznie, właściwy efekt można osiągnąć przy 7 warstwach pokrycia. Jednak sam proces produkcji lakieru trwa około 8 miesięcy i składa się z 12 etapów technologicznych oraz 20 kontroli jakości. Lakier nakładany jest na nadwozie LC warstwą o grubości 15 mikrometrów między podkładem a przezroczystym pokryciem. Nanostruktury w postaci maleńkich płatków dają opalizujący efekt, tworząc wrażenie, że kolor zmienia się wraz ze zmianami oświetlenia. Podczas gdy konwencjonalne lakiery odbijają poniżej 50 procent światła w postaci widzialnego koloru, w przypadku Structural Blue jest to niemal 100 procent. Na polakierowanie LC zużywane jest 300 gramów pigmentu, w których znajduje się 300 miliardów mikroskopijnych płatków. Proces lakierowania jest tak wymagający, że fabrykę Lexusa w Motomachi mogą jednego dnia opuścić zaledwie dwa egzemplarze LC w kolorze Structural Blue. Limitowaną serię samochodów przygotowano dla koneserów, którzy cenią zaawansowane technologie i najwyższe standardy wykonania przez mistrzów Takumi Lexusa.

LC Structural Blue Edition to samochody, które są przygotowane dla koneserów, ceniących zaawansowane technologie, najwyższe standardy wykonania przez mistrzów Takumi Lexusa oraz znakomite wyposażenie. Samochody, dostępne są zarówno w napędzanej silnikiem V8 wersji LC 500, jak i LC 500h z napędem hybrydowym, zaopatrzone są w 21-calowe obręcze kół, odkuwane ze stopów lekkich, doskonale pasujące do nadwozia. Nakładki progów, które są wykonane z  kompozytu zbrojonego włóknem węglowym, nadają ekskluzywny charakter. Wnętrze utrzymane jest w kolorystyce Breezy Blue, z niebieskimi elementami wykończenia drzwi, kierownicy, tablicy przyrządów i konsoli centralnej, wykonanymi ze skóry semi-anilinowej. Uwagę zwraca także biała skórzana tapicerka oraz otoczenie lewarka zmiany biegów i wyściółka podłokietników na drzwiach z pomarańczowej alcantary.

W wyposażeniu znajdziemy też klimatyzację z systemem Lexus Climate Concierge, nawigację Lexus Premium Navigation, system bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + oraz 12-głośnikowy system audio Pioneer.

Fot. Lexus

Podobne

Samochód roku 2021 roku według Jeremy’ego Clarksona

Jeremiego Clarksona nie trzeba nikomu przedstawiać. Brytyjski prezenter w corocznym plebiscycie Sunday Times Motor Awards wybrał najlepsze auto, którym jeździł w 2021 roku. Clarkson ma bardzo znaczącą pozycję wśród dziennikarzy Sunday Times, bowiem Jeremy może samodzielnie wybrać najlepszy samochód, którym jeździł. W tym roku wybór padł na Toyotę Yaris GR.  Twórcy małej Toyoty zainspirowali się…

Wibratory – przegląd najpopularniejszych modeli

Wibratory to urządzenia erotyczne dedykowane dla dorosłych – przede wszystkim (choć nie wyłącznie) dla kobiet. Wibratory są chętnie stosowane zarówno w czasie zabaw „sam-na-sam” jak i podczas spotkań z partnerem. Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by we własnej „gablotce erotycznej” nie znajdował się wibrator. Poniżej dokonujemy krótkiego przeglądu najchętniej wybieranych modeli wibratorów. Dowiesz się, w…