Golf 8 GTI. Wyciekły zdjęcia i informacje. Czy faktycznie tak będzie? - NEWSY - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Golf 8 GTI. Wyciekły zdjęcia i informacje. Czy faktycznie tak będzie? – NEWSY

Świeże szczegóły i zdjęcie Volkswagena Golfa GTI wyciekły podczas przygotowań do premiery przed salonem motoryzacyjnym w Genewie w marcu 2020 roku. Spekuluje się, że zdjęcie pokazuje wersję TCR ze względu na duże tylne skrzydło i dyfuzor. Zaledwie kilka godzin później pojawiła się inna fotografia, która wygląda jak oficjalny slajd z prezentacji VW. Szczegółowo przedstawia ona moce wszystkich sportowych wersji Golfa, w tym flagowego modelu R.

Wynika z niej, że standardowy Golf GTI będzie miał moc 180 kW – tyle samo, co poprzedni model GTI Performance. Tymczasem mówi się, że Golf GTI TCR będzie miał moc  221 kW, czyli o 9 kW więcej niż obecny model. Turbo-diesel Golf GTD będzie oferował 147 kW a hybrydowegy Golf typu plug-in GTE będzie miał układ napędowy o mocy 180kW, jak w GTI.

Nawet moc dla flagowego Golfa R z napędem na wszystkie koła została wyszczególniona i wyniosić ma 245 kW. W branży mówi się jednak, że będzie też mocniejszy Golf R Plus. Spodziewamy się, że Golf R zadebiutuje na Goodwood Festival of Speed ​​w lipcu.

Podobne

Volkswagen Arteon 2.0 TSI 4Motion auto z otwartymi drzwiami

Czy wciąż warto kupić przedliftową limuzynę? Test Arteona 2.0 TSI 4Motion

Wyrazisty przód, opadająca linia dachu, drzwi bez ramek na szyby, ponadprzeciętne właściwości jezdne i możliwość przyspieszenia do 100 km/h w 5,6 s to tylko część atutów Arteona 2.0 TSI. Cały czas interesujący Rolę flagowego modelu Volkswagena w latach 2002–2016 pełnił Phaeton – produkowana w Dreźnie luksusowa limuzyna bazowała na płycie podłogowej D1, co oznacza, że była technicznie blisko spokrewniona z Bentleyem Continentalem Flying Spur. W 2016 roku końca…