Garbojama 2021, czyli Garbusy, boxery i inne atrakcje - Trends Magazines

Garbojama 2021, czyli Garbusy, boxery i inne atrakcje

Garbojama-2021-auta zlotowe-napis garbojama 2021

Byliśmy na Garbojamie 2021 – XX europejskim zlocie miłośników Volkswagena Garbusa. Impreza, w której wzięło udział kilkuset fanów VW w swoich samochodach  odbywała się w podkrakowskiej miejscowości Borek. 

 

XX edycja Garbojamy idealnie wpisała się w sytuację – obostrzenia związane z pandemią dobiegają końca, więc można swobodnie się przemieszczać i spotykać, a pogoda uległa znaczącej poprawie – jeszcze kilka dni przed imprezą termometry wskazywały kilkanaście stopni, a podczas Garbojamy ich słupki wystrzeliły w okolice podziałki z liczbą 30. Organizatorzy wiedzą jednak, że ten rok nie jest jeszcze całkowicie „zdrowy”, więc świętowanie jubileuszu z pełną mocą postanowiono przenieść na XXI edycję Garbojamy.

Oczywiście nie oznacza to, że na XX edycji zabrakło atrakcji. Główną były oczywiście Garbusy. Na zlocie nie znaleźliśmy dwóch identycznych egzemplarzy. Każdy został nie tylko pieczołowicie odrestaurowany, ale również zmodyfikowany przez właściciela.

Okazuje się, że ile osób, tyle pomysłów. Niektórzy idą na całość i pod maskę wstawiają mocniejsze niż w oryginale silniki – zdarza się, że z turbodoładowaniem.

W Garbojamie wzięli też udział właściciele Transporterów. Część z nich opuściła fabrykę z namiotem na dachu, inne zostały przez właścicieli dopasowane do turystycznych wypadów. Nie zabrakło też urodziwych Karmannów Ghia, a nawet Buggy!

Wśród atrakcji był m.in. wspólny wyjazd do kopalni soli w Bochni, test wiedzy o Volkswagenie, wybór najładniejszych aut zlotu czy nagroda m.in. za najdalszy przyjazd. Poinformujemy o nagrodzonych później.

 

Imprezie patronował Volkswagen Bank, który przygotował dla zlotowiczów ofertę m.in. specjalnych kart płatniczych z wizerunkiem Garbusów lub Bullika, kredytu na klasyki oraz wiele innych atrakcji.

 

Podobne

VW Beetle jeszcze bardziej retro

Beetle udanie nawiązuje do kultowego Garbusa. Okazuje się, że zawsze może być lepiej. Zbudowany w USA Beetle Post udowodnił, że podstawą udanego tuningu jest pomysł poparty dobrą felgą, obniżonym prześwitem i nietuzinkowymi dodatkami. Punktem wyjścia był Beetle w kolorze Habanero Orange, doposażony w pakiet R-Line. Felgi Mr. Drama Queen wybrano z oferty firmy radi8. Prześwit zmniejszyło…

VW eUP! ładowanie

Recykling akumulatorów? Volkswagen: Tak, już to robimy

Volkswagen Group Components uruchomiło w ubiegłym tygodniu w fabryce w Salzgitter pierwszą w koncernie pilotażową linię do recyklingu akumulatorów wysokiego napięcia stosowanych w samochodach elektrycznych. Celem jest przemysłowy odzysk cennych surowców, jak lit, nikiel, mangan, kobalt w obiegu zamkniętym, a także aluminium miedzi i tworzyw sztuczny uzyskując stopień odzysku wynoszący ponad 90% w dłuższej perspektywie.…