Garbojama 2021, czyli Garbusy, boxery i inne atrakcje - Trends Magazines
4 sierpnia 2021

Garbojama 2021, czyli Garbusy, boxery i inne atrakcje

Garbojama-2021-auta zlotowe-napis garbojama 2021

Byliśmy na Garbojamie 2021 – XX europejskim zlocie miłośników Volkswagena Garbusa. Impreza, w której wzięło udział kilkuset fanów VW w swoich samochodach  odbywała się w podkrakowskiej miejscowości Borek. 

 

XX edycja Garbojamy idealnie wpisała się w sytuację – obostrzenia związane z pandemią dobiegają końca, więc można swobodnie się przemieszczać i spotykać, a pogoda uległa znaczącej poprawie – jeszcze kilka dni przed imprezą termometry wskazywały kilkanaście stopni, a podczas Garbojamy ich słupki wystrzeliły w okolice podziałki z liczbą 30. Organizatorzy wiedzą jednak, że ten rok nie jest jeszcze całkowicie “zdrowy”, więc świętowanie jubileuszu z pełną mocą postanowiono przenieść na XXI edycję Garbojamy.

Oczywiście nie oznacza to, że na XX edycji zabrakło atrakcji. Główną były oczywiście Garbusy. Na zlocie nie znaleźliśmy dwóch identycznych egzemplarzy. Każdy został nie tylko pieczołowicie odrestaurowany, ale również zmodyfikowany przez właściciela.

Okazuje się, że ile osób, tyle pomysłów. Niektórzy idą na całość i pod maskę wstawiają mocniejsze niż w oryginale silniki – zdarza się, że z turbodoładowaniem.

W Garbojamie wzięli też udział właściciele Transporterów. Część z nich opuściła fabrykę z namiotem na dachu, inne zostały przez właścicieli dopasowane do turystycznych wypadów. Nie zabrakło też urodziwych Karmannów Ghia, a nawet Buggy!

Wśród atrakcji był m.in. wspólny wyjazd do kopalni soli w Bochni, test wiedzy o Volkswagenie, wybór najładniejszych aut zlotu czy nagroda m.in. za najdalszy przyjazd. Poinformujemy o nagrodzonych później.

 

Imprezie patronował Volkswagen Bank, który przygotował dla zlotowiczów ofertę m.in. specjalnych kart płatniczych z wizerunkiem Garbusów lub Bullika, kredytu na klasyki oraz wiele innych atrakcji.

 

Podobne

Kupujemy używanego Volkswagena Beetle Cabriolet (2012–2018)

Współczesna wersja klasycznego Volkswagena, która pozwala cieszyć się jazdą z wiatrem we włosach, nie jest samochodem dla wybranych. Używanego Beetle Cabriolet można kupić za rozsądne pieniądze. Warto o tym pomyśleć przed kolejnym latem. Oferowany w latach 1949–1980 Garbus w wersji Cabriolet udowodnił, że przyjemność posiadania auta z otwartym nadwoziem nie jest zarezerwowana dla najbardziej zamożnych.…