Ekspresowy tuning Golfa R. 500 KM z 2.0 TSI - Trends Magazines

Ekspresowy tuning Golfa R. 500 KM z 2.0 TSI

Zmodernizowany Golf nie zdążył na dobre zadomowić się na rynku, a już pojawiają się do niego pierwsze pakiety tuningowe. Oettinger zaprezentował swoje propozycje podczas zlotu nad Wörthersee.

Tuner, który już w latach 70. zbudował 16-zaworową głowicę dla pierwszego GTI, lubi wyzwania, więc wziął pod lupę flagowe wersje kompaktu z Wolfsburga. Po kompleksowym tuningu silnika, który obejmuje nawet montaż kutych tłoków i wzmocnionych korbowodów z montowanego do GTI 2.0 TSI udało się wykrzesać 380 KM, natomiast z silnika Golfa R – aż 500 KM. Przy tak pokaźnych zastrzykach mocy konieczne było zamontowanie większych hamulców, usztywnienie zawieszeń oraz wzmocnienie elementów skrzyń biegów i sprzęgieł – montowane do przekładni DSG mają wytrzymywać do 650 Nm.

Wielu kierowcom wystarczają fabryczne osiągi Golfa GTI, o R nie wspominając. Nawet oni znajdą coś dla siebie w katalogu Oettingera. Tuner przygotował pakiety aerodynamiczne, w skład których wchodzą dokładki na zderzaki, nakładki na progi, dachowy spojler i wydech zakończony czterema rurami o średnicy 90 mm. Pakiet przygotowany z myślą o Golfie GTI pasuje też do GTD.

Podobne

The new Volkswagen Touareg R

Bestia w ofercie Volkswagena! Można już zamawiać Touarega w wersji R

Klienci mogą już zamawiać nowy, flagowy model marki z Wolfsburga – Touarega w wersji R. Najmocniejszego Volkswagena wyceniono w Polsce na 395.990 zł. Pojazd ten dostępny jest jako hybryda typu plug-in, a jego zespół napędowy dysponuje łączną mocą 462 KM. Hybrydowy Touareg R Touareg R jest pierwszym modelem spod znaku R, którego wyposażono w napęd…

THE BEST OF GTI – Wörthersee 2019 – TUNING

No i mamy listopad, czyli koniec sezonu. Wtaczamy projekty do garaży i snujemy plany na przyszły rok. Niżej, szerzej, szybciej- każdy ma inny sposób, żeby skraść serca sceny tuningowej. Jeżeli jednak nie wiesz jeszcze, o co poprosić po choinkę dla swojego Golfa, to dobrą inspiracją będzie "przegląd GTI" z ostatniej edycji kultowego zlotu Wörthersee. Zapraszamy na…