Dolot z włókna węglowego do klasycznych BMW typoszeregu E36 - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
6 marca 2021

Dolot z włókna węglowego do klasycznych BMW typoszeregu E36

BMW E36 323i

Mamy dobre wieści! Amerykański tuner BMW – Dinan – nie zapomina o samochodach z lat 90-tych i proponuje nowe części do BMW E36! Tym razem firma przywraca produkcję filtra powietrza i “dolotu” do silników serii M52/S52.  

Dinan E36 cold air intake kit filtr

CAI, czyli cold air intake

“Cold air intake” oznacza w języku angielskim “dolot zimnego powietrza”. Tej nazwy używa się potocznie na świecie do określania zestawu części, który pozwala na polepszenie jakości i ilości powietrza zasysanego przez silnik.

E36 is back

Kultowy za oceanem tuner BMW – Dinan – przygotował kompletny zestaw CAI do 6-cylindrowych silników serii M52 w BMW E36 oraz amerykańskiej wersji M3 (240-konny motor S52 w M3 USA bazuje na M52). Konstrukcja systemu zapewnia mniej restrykcyjny przepływ powietrza dolotowego, co zapewnia większą wydajność silnika i niższą temperaturę powietrza dolotowego. Układy dolotowe zastępują fabryczny układ zestawem z rurą z włókna węglowego. Filtr jest przenoszony do oddzielnego przedziału za przednim zderzakiem i pod reflektorami, aby odizolować go od ciepła w komorze silnika i zmaksymalizować ekspozycję na zimne powietrze. Filtr został zaprojektowany tak, aby zminimalizować turbulencje powietrza i zmaksymalizować wydajność. Najnowsza wersja systemu wraca do swoich korzeni z lat 90-tych, ale jest to produkt z włókna węglowego, co nadaje mu nowoczesny wygląd (wraz z wytłoczonym logo Dinan). 

More power

Amerykańska firma sugeruje, że po zainstalowaniu tego systemu możemy spodziewać się przyrostu mocy na poziomie nawet 12 KM przy 6000 obr / min (w połączeniu z przystosowanym oprogramowaniem silnika). Lepsza będzie wtedy również reakcja przepustnicy. Zestaw można kupić w USA w cenie 329,95 dolarów.

Na fotografii autorstwa MRfoto.pl BMW E36 by Cholo

 

Podobne

VW GOLF MK1 – wielkie odliczanie – HISTORIA

Pierwszy seryjnie produkowany Golf zjechał z linii produkcyjnej w Wolfsburgu w marcu 1974 roku i był dostępny w salonach sprzedaży od maja tego samego roku. Garbus dominował z silnikiem montowanym z tyłu i napędem na tylne koła przez wiele dziesięcioleci. Teraz nadeszła era silnika montowanego z przodu zainstalowanego w samonośnym nadwoziu i napędu na przednie…

TOYOTA SUPRA GT4 GAZOO Racing- wyścigówka za gotówkę – NEWSY

TOYOTA GAZOO Racing potwierdziła, że sprzedaż GR Supry GT4, samochodu wyścigowego dla zespołów prywatnych, rozpocznie się w marcu 2020 roku. W ten sposób TOYOTA GAZOO Racing chce umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w rywalizacji. Wyczynowy model jest produkowany przez TOYOTA Motorsport GmbH (TMG). Samochód będzie kosztował 175 tys. euro netto. Wyobrażacie sobie fabryczne GT4 po konwersji na wersję…