Dolot z włókna węglowego do klasycznych BMW typoszeregu E36 - Trends Magazines

Dolot z włókna węglowego do klasycznych BMW typoszeregu E36

BMW E36 323i

Mamy dobre wieści! Amerykański tuner BMW – Dinan – nie zapomina o samochodach z lat 90-tych i proponuje nowe części do BMW E36! Tym razem firma przywraca produkcję filtra powietrza i „dolotu” do silników serii M52/S52.  

Dinan E36 cold air intake kit filtr

CAI, czyli cold air intake

„Cold air intake” oznacza w języku angielskim „dolot zimnego powietrza”. Tej nazwy używa się potocznie na świecie do określania zestawu części, który pozwala na polepszenie jakości i ilości powietrza zasysanego przez silnik.

E36 is back

Kultowy za oceanem tuner BMW – Dinan – przygotował kompletny zestaw CAI do 6-cylindrowych silników serii M52 w BMW E36 oraz amerykańskiej wersji M3 (240-konny motor S52 w M3 USA bazuje na M52). Konstrukcja systemu zapewnia mniej restrykcyjny przepływ powietrza dolotowego, co zapewnia większą wydajność silnika i niższą temperaturę powietrza dolotowego. Układy dolotowe zastępują fabryczny układ zestawem z rurą z włókna węglowego. Filtr jest przenoszony do oddzielnego przedziału za przednim zderzakiem i pod reflektorami, aby odizolować go od ciepła w komorze silnika i zmaksymalizować ekspozycję na zimne powietrze. Filtr został zaprojektowany tak, aby zminimalizować turbulencje powietrza i zmaksymalizować wydajność. Najnowsza wersja systemu wraca do swoich korzeni z lat 90-tych, ale jest to produkt z włókna węglowego, co nadaje mu nowoczesny wygląd (wraz z wytłoczonym logo Dinan). 

More power

Amerykańska firma sugeruje, że po zainstalowaniu tego systemu możemy spodziewać się przyrostu mocy na poziomie nawet 12 KM przy 6000 obr / min (w połączeniu z przystosowanym oprogramowaniem silnika). Lepsza będzie wtedy również reakcja przepustnicy. Zestaw można kupić w USA w cenie 329,95 dolarów.

Na fotografii autorstwa MRfoto.pl BMW E36 by Cholo

 

Podobne

Bugatti Veyron kontra Mclaren F1

BMW i VW ścigają się o koronę – tak jakby…

Spróbuję odpowiedzieć na pytanie którego chyba nikt nigdy nie zadawał, poza mną. Jako członek redakcji BMW Trends i VW Trends nie raz głowiłem się, co byłoby gdyby koncern BMW i koncern Volkswagen wystawiły do wyścigu najlepsze, co tylko mogą... Gdybyśmy ograniczyli poszukiwania do samochodów z logo obu producentów, to do wyścigu prawdopodobnie stanęłyby BMW M8…

Śnieżnobiałe i wysmakowane BMW E39 4.4

Biały kolor nawet zimą wygląda ładnie. Gdy Maybach wprowadził do palety swoich lakierów perłową biel, uzyskaną z wymieszania dwóch tysięcy składników, błyskawicznie zyskała ona zwolenników w świecie tuningu. Świetnym przykładem jest śnieżna E39 „Xeona”. Kilka numerów wcześniej prezentowaliśmy jego E36 w stylu German. Najnowszy projekt powinien zatem być ciekawszy i dojrzalszy. Już pierwszy rzut oka…