Czyszczenie wnętrza samochodu – zrób to sam! - Trends Magazines

Czyszczenie wnętrza samochodu – zrób to sam!

Dbanie o czystość wnętrza samochodu nie tylko poprawia samopoczucie i komfort jazdy, ale to także przyczynia się do większego bezpieczeństwa. Podpowiadamy, jak czyścić kabinę Twojego auta i jakie kosmetyki zawsze warto mieć pod ręką.

W samochodzie jak w domu – czasami trzeba posprzątać

To stare porzekadło oddaje całą prawdę o sprzątaniu wnętrza auta. Jeśli spędzasz w trasie długie godziny lub nawet tylko sporadycznie jeździsz powinieneś utrzymywać porządek w kabinie. To proste!

Wyrzucamy śmieci i odkurzamy

Zacznij od wyciągnięcia śmieci ze schowków i przegródek, a także od odkurzenia całego wnętrza. Do tego przyda się wąska ssawka, którą odkurzysz pomijane na co dzień szczeliny. Do odkurzenia foteli materiałowych dobra będzie końcówka z „włosiem”, która pomoże wyciągnąć kurz i piasek z tkaniny.

Właściciele skórzanych tapicerek muszą obchodzić się z nimi ostrożnie. Skórzane fotele, ale także elementy takie jak kierownica, dźwignia zmiany biegów, boczki czy mieszki wymagają szczególnego traktowania – zarówno czyszczenia jak i konserwacji. Do tego idealnie nadają się chusteczki Armor All® Leather Wipes. Zabezpieczają one skórzane elementy i sprawiają, że skóra zachowuje estetyczny wygląd na dłużej. Chusteczki zostały opracowane pod kątem bezpiecznego i skutecznego usuwania zabrudzeń, a pszczeli wosk zapewnia ochronę przed plamami. 

Czyścimy dywaniki

Najpierw wytrzep je i odkurz na sucho. Dywaniki materiałowe dobrze jest wyprać. Nie potrzebujesz do tego odkurzacza piorącego, a jedynie ciepłą, słoneczną pogodę. Zastosuj preparat do tapicerki w aerozolu lub piance, do użytku domowego lub samochodowego – ważne, by zawierał on detergenty i środki powierzchniowo czynne. Użyj mokrej szczotki i okrężnymi ruchami wetrzyj środek w dywaniki. Potem spłucz dobrze wodą pod wysokim ciśnieniem. Jeśli dywaniki mają plamy, możesz powtórzyć cały proces. Na koniec wyciągnij wodę odkurzaczem piorącym lub wywieś na słońcu do całkowitego wyschnięcia.

Gumowe dywaniki czyści się nieco łatwiej i zasada jest taka sama co w przypadku dywaników materiałowych. Te gumowe jednak schną dużo szybciej. Do usunięcia problematycznych plam np. po mleku użyj specjalnych preparatów usuwających przykre zapachy.

Czyste okna to lepszy widok

Po wyczyszczeniu tapicerki oraz dywaników przechodzimy do mycia szyb. Umyj wszystkie szyby z dwóch stron za pomocą środka do szyb Armor All® Shield™ + Ceramic Glass Treatment&Cleaner. Zapewnia on trwałą widoczność i czystość powierzchni szklanych, a po umyciu tworzy ochronną powłokę odpychającą wodę i zabezpieczającą przed przywieraniem zabrudzeń. Dla wygodnickich polecamy chusteczki do szyb Armor All® Glass Wipes, które nie pozostawiają smug, a także nie zawierają amoniaku, co oznacza, że można je stosować do czyszczenia przyciemnianych szyb. Więcej o myciu szyb i lusterek przeczytasz w naszym poradniku.

Mycie deski rozdzielczej

To chyba najbardziej wymagająca czynność w czyszczeniu wnętrza samochodu. Powierzchnie plastikowe stanowią większość całej kabiny auta, a więc to tutaj efekt naszej pracy będzie najbardziej widoczny. Na rynku znajdziemy preparaty do plastików w różnej formie, z wykończeniem z połyskiem lub matowym – wybór zależy od naszych preferencji. Do czyszczenia plastików polecamy wygodne w użyciu chusteczki Armor All® Protectant Wipes z wykończeniem matowym lub nabłyszczające.

Biodegradowalne chusteczki wykonane z materiałów roślinnych zapewnią doskonały wygląd deski rozdzielczej na dłużej, chroniąc ją przed promieniowanie UV. Są dostępne w miękkim podręcznym opakowaniu do czyszczenia, gdy jesteś w drodze i w tubkach do przechowywania w schowku, bagażniku lub w garażu.

Jeśli lubisz dbać o czystość wnętrza swojego samochodu regularnie, miej zawsze pod ręką uniwersalne chusteczki Armor All® All Round, którymi wyczyścisz zarówno fotele, jak i deskę rozdzielczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

Który oszczędniejszy: Passat TDI (190 KM) czy Passat GTE (218 KM)?

Legendarne TDI i walczące o swoje miejsce na rynku GTE są różnymi receptami Volkswagena na niskie zużycie paliwa. Drogi do sukcesu okazują się różne, tak samo jak charaktery obu wersji limuzyny. Przez lata utarła się teoria, że diesle są oszczędne, a silniki benzynowe paliwożerne, co rekompensują większą zrywnością i wyższą kulturą pracy. Rozwój techniki sprawił,…

2002 GT4 Frua – najpiękniejszych coupé w historii BMW

W oparciu o mechanikę 2002 ti powstało jedno z najpiękniejszych coupé w historii BMW – wyprodukowany w zaledwie dwóch egzemplarzach prototyp 2002 GT4 Frua. Na przełomie lat 60. i 70. BMW szukało pomysłu na dalszy rozwój. Debiutujący w 1961 roku sedan Neue Klasse uratował firmę od upadku, jednak marka nie mogła opierać oferty wyłącznie na…