Czym czyścić elementy plastikowe i winylowe w samochodzie? - Trends Magazines

Czym czyścić elementy plastikowe i winylowe w samochodzie?

Mycie zewnętrznych elementów może być kłopotliwe, szczególnie jeśli są zrobione z plastiku, gumy czy winylu. Podpowiadamy, czym czyścić plastikowe elementy, a także jakie kosmetyki stosować.

Gdy planujesz mycie samochodu zawsze pamiętaj, aby wybierać miejsca nienasłonecznione. Karoseria nie powinna być także nagrzana, bo woda zacznie zbyt szybko schnąć i pojawią tzw. waterspoty, czyli zacieki. Do dokładnego mycia przyda Ci myjka o ciśnieniu co najmniej 100 barów, a także zestaw ściereczek i ręczników z mikrofibry.

Zewnętrzne plastiki i gumowe elementy pojazdu są szczególnie narażone na warunki atmosferyczne – deszcz, słońce, mróz, a także na działanie różnych środków chemicznych na myjniach czy soli drogowej. A ponieważ te części samochodu mają inną strukturę niż karoseria i nie są lakierowane, szybciej ulegają uszkodzeniu oraz są podatne na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne. Zaczynają tracić kolor – z ładnego, czarnego stają się szare, wypłowiałe i zamiast być ozdobą auta, szpecą go i dodatkowo postarzają.

Wciąż wiele nowych samochodów ma czarne elementy karoserii wykonane z plastiku. Po dokładnym wymyciu karoserii (zobacz, jak myć ją prawidłowo) mogą na nich pojawić się zacieki lub smugi. Żeby się ich pozbyć nie trzeba się specjalnie mocno napracować. Kluczowy jest tutaj dobór odpowiednich kosmetyków. Armor All® ma ponad 50 lat doświadczenia w branży pielęgnacji samochodów, dlatego wybierając ich środki możesz być pewien, że będą skuteczne.

Jak myć plastiki zewnętrzne w samochodzie?

Jeżeli już umyłeś całą karoserię i widzisz, że plastikowe elementy wciąż są brudne, weź gąbkę lub mikrofibrę z szamponem lub płynem do naczyń (dobrze odtłuszcza), przemyj brudne elementy jeszcze raz i od razu wytrzyj do sucha. Dokładne umycie plastików poprawi przyczepność środków regenerujących, a to wydłuży ich żywotność na tworzywach sztucznych.

Do mycia plastikowych elementów zewnętrznych w samochodzie zastosuj Armor All® Shield +Ceramic Wheel Treatment&Cleaner. Jak to, środek do mycia kół na plastiki? Tak! Ten środek, dzięki technologii SiO2 zabezpiecza czyszczone elementy przed brudem. Zostawia niewidoczną powłokę ochronną, która zapewnia trwały efekt. ArmorAll zabezpiecza przed przyleganiem brudu i zanieczyszczeń.

Żeby na bieżąco dbać o czystość plastików zewnętrznych, miej przy sobie chusteczki Armor All® Protectant Wipes w wykończeniu matowym lub w połysku. Warto także mieć zawsze pod ręką chusteczki Armor All® All Round Wipes, które świetnie sprawdzą się do bieżącego czyszczenia wszystkich elementów w aucie.

Chcesz wiedzieć więcej o myciu i pielęgnacji auta? Śledź naszą stronę na bieżąco, aby dowiedzieć się o prawidłowym i skutecznym myciu całego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne

TEST VW Taigo 1.0 TSI R-Line 2

TEST VW Taigo 1.0 TSI R-Line – z pazurem

Crossovery na stałe wpisały się w motoryzacyjny krajobraz. Jednym z ładniejszych ich przedstawicieli jest bez wątpienia Taigo – pierwszy w historii Volkswagena SUV Coupé. Już w podstawowej wersji jest zgrabnym autem, ale odmiana R-Line ma nieco więcej tzw. pazura. Oto test VW Taigo 1.0 TSI w wersji R-Line. Zaprojektowanego w Ameryce Południowej Taigo charakteryzuje zadziorna…

Modele VW Golf Mk3 VR6 widok z przodu

Przemyślany i gruntowny tuning Golfa Mk 3 ze swapem silnika

Pasją Karola – blacharza i lakiernika – jest tuning. Należy więc do grona szczęśliwców, których zawód ma wiele wspólnego z hobby. Po godzinach pracy w przydomowym garażu realizuje autorskie projekty. Jednym z nich jest widoczny na zdjęciach Golf trzeciej generacji z bardzo mocną jednostką napędową, w którym wprowadził  szereg przemyślanych modyfikacji. Auto pochodzi ze Stanów…