Czy to BMW w lusterku to radiowóz? "Nieoznakowani" vs Yanosik - TECHNOLOGIA - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Czy to BMW w lusterku to radiowóz? “Nieoznakowani” vs Yanosik – TECHNOLOGIA

W lusterku wstecznym BMW serii 3 F30. Dziś taki widok budzi skojarzenia, które kiedyś były zarezerwowane dla Opli Insignia i VW Passatów. O czym mowa? O nieoznakowanym radiowozie z kamerą rejestrującą prędkość, która nas nagrywa. Odkąd polska Policja posiada nieoznakowane BMW niepewność u kierujących budzą małe bawarskie sedany. Jak więc się przekonać, że nie ma powodu do obaw? Wystarczy jechać przepisowo, ale czasem, to nie wystarcza. Bowiem w sytuacji, gdy spodziewamy się, że jesteśmy “na świeczniku” pewność tego, co robimy zanika i pojawiają się wątpliwości. Wtedy z pomocą przychodzi Yanosik.

Najnowsza funkcja tej platformy to usprawnienie, które powinno użytkownikowi precyzyjnie wskazywać lokalizację zauważonego patrolu. Kierowca na ekranie smartfona zobaczy miejsce zgłoszenia z nazwą ulicy lub numerem drogi. Dodatkowo Yanosik zna markę nieoznakowanego radiowozu. Jak to działa tłumaczy Paweł Bahyrycz, z firmy Neptis, operatora systemu:

Zadbaliśmy o odpowiednią wizualizację, która nie rozprasza kierowcy. Wystarczy rzucić okiem na belkę w aplikacji, gdzie wyświetlane jest zgłoszenie. W przypadku notyfikacji o nieoznakowanych, pojawiają się tam także takie informacje jak: model auta, miejsce zgłoszenia czy konkretna odległość do tej lokalizacji. Strzałka wskaże także kierunek do danego punktu. Oprócz kreacji graficznej kierowca otrzyma komunikat w formie dźwiękowej. Lektor poinformuje o położeniu dodania notyfikacji o nieoznakowanych z dokładnością do ulicy czy numeru drogi.

Czy Waszym zdaniem Yanosik się przydaje? Korzystacie z tego systemu?

Podobne

Niedoceniony Golf. Czy słusznie?

Golf 3 nie cieszy się tak wielkim uznaniem jak pierwsza generacja hitu z Wolfsburga. Nawet popularna dwójka zyskała dużo większą rzeszę fanów. Taka sytuacja ma jednak swoje plusy. Spotkanie zadbanej, stuningowanej z gustem trójki nie jest łatwe. Nam jednak się udało. Poznajcie Golfa III należącego do Adama. Golfa o niepowtarzalnym charakterze. Trzecia generacja kompaktu z Wolfsburga jest popularnym samochodem.…

BMW E92 M3 Edition – Ostatnia z rodu?

Pojawienie się najnowszej generacji BMW M3 wzbudziło wiele kontrowersji. Po raz pierwszy w historii pod maskę tej kultowej maszyny trafił silnik wspomagający się turbodoładowaniem. Dodatkowo spośród oferowanych modeli M3 zniknęła 2-drzwiowa wersja coupé, która została zastąpiona nieznaną dotychczas w świecie M cyfrą 4. Wszystkie te zmiany sprawiły, że BMW M3 poprzedniej generacji mocno zyskało na…