Czy BMW i4 zdetronizuje Teslę Model 3? - E-TRENDS - Trends Magazines

Czy BMW i4 zdetronizuje Teslę Model 3? – E-TRENDS

Tesla Model 3 musi zacząć się liczyć z konkurencją, a odpowiedź BMW pojawi się na początku 2020 roku i prawdopodobnie będzie się nazywać  i4. Przedstawiony koncept ujawnia napis Vision Dynamics i będzie to elektryczny sedan pełen zaawansowanych funkcji technicznych i zbudowany z materiałów kompozytowych, Dzięki najnowszym doniesieniom lepiej rozumiemy, czego można oczekiwać od jego specyfikacji.

BMW i4

I4 będzie dostarczany z 80 KW baterią litowo-jonową w standardowej konfiguracji i będzie oferował 530 koni mechanicznych, to jednak nie jest jeszcze potwierdzone. Gdyby tak się stało, to wystarczy na czterosekundowy sprint od „setki”, a jego maksymalna prędkość przekroczy 200 km/h. I4 będzie mógł przejechać ponad 370 mil na jednym ładowaniu, choć liczba ta została uzyskana przy optymistycznym cyklu testowania WLTP. Podłączenie go do 150 KW szybkiej ładowarki prądu stałego spowoduje, że jego akumulator naładuje się w 80% w ciągu 35 minut. Co ciekawe i4 ma zostać zbudowane na tej samej platformie modułowej, co nowa seria 3. Ten design został opracowany z myślą o wielu układach napędowych, aby uchronić firmę przed projektowaniem oddzielnych architektur dla pojazdów napędzanych benzyną i elektrycznymi.

BMW i4

Oczekuje się, że BMW ujawni i4 się pod koniec 2020 roku, a produkcja rozpocznie się w Monachium w Niemczech, w pierwszej połowie 2021 roku.

BMW i4

Podobne

Poprzednicy BMW i8. Znasz te modele?

BMW i8 jest autem, które od chwili pojawienia się na drogach zwraca uwagę wszystkich kierowców. Nie da się przejść koło niego obojętnie, podobnie jak obok jego poprzedników. BMW M1 (1978 ‒ 1981) Pierwsze, a do 2014 roku jedyne, BMW z centralnie umieszczonym silnikiem powstało, by na jego bazie BMW Motorsport GmbH mogło homologować wyścigowy samochód.…