Ciekawe Corrado G60 - Trends Magazines
4 °C Warsaw, PL
4 marca 2021

Ciekawe Corrado G60

VW Corrado G60

Gdy Tomek miał 10 lat, jeden z mieszkańców jego niewielkiej miejscowości zakupił najpiękniejszy, jak mu się wówczas wydawało, samochód na świecie.

VW Corrado G60

Był to Volkswagen  Corrado VR6 w wersji na rynek amerykański. Po blisko godzinie podziwiania tego cacka Tomek już wiedział, jakie auto będzie miał, gdy dorośnie – Corrado oczywiście!

VW Corrado G60

W 2007 roku po powrocie z USA szukał, szukał i znalazł piękne Corrado G60 o nietypowym, śliwkowym lakierze, które – co ważne – było w stu procentach seryjne, dzięki czemu stanowiło doskonałą bazę do autorskich zmian.

VW Corrado G60

Śliwkowe Corrado miało silnik 1.8 G60, doładowany kompresorem Eaton M64, fabrycznie generujący 160 KM. Pierwszą modyfikacją był… remont jednostki napędowej. Kompresor wyposażono w nowy układ dolotowy wykonany ze stali nierdzewnej, zamontowano też mniejsze kółko kompresora, doładowanie ustawiono na poziomie 0,8 bara.

VW Corrado G60

Niezapomnianych parsknięć i sapnięć dostarcza zawór blow off. Na odłączonej odmie zamontowany jest oil catch tank zakończony filterkiem Samco.

VW Corrado G60

Tyle pod maską, co dzieje się w podwoziu? Otóż zamontowano tam gwint TA-Technix, dzięki któremu auto zostało obniżone o 80 mm. Z obniżonym zawieszeniem świetnie współgrają błyszczące 16-calowe obręcze przeznaczone pierwotnie do Mercedesa.

VW Corrado G60


Zamów prenumeratę

Najwięcej dzieje się na zewnątrz. Zobaczmy, czym zajmował się Tomek, a nie próżnował. Oryginalny grill zastąpił odpowiednikiem firmy Rieger, przednie lampy to Sonar Black. Mają usunięte plastikowe klosze, zamiast nich założone oryginalne, szklane. Tylne lampy to produkt Dectane Black, tak jak boczne kierunkowskazy. Ciekawie prezentuje się przedni zderzak bez wnęki na tablicę rejestracyjną i halogenów. Usunięte zostały też listwy drzwi, emblematy na tylnej klapie oraz tylna wycieraczka. Na masce umieszczono skórzane bra.

VW Corrado G60

Bardzo dobre wrażenie robi świetnie utrzymane wnętrze, wyposażone w kontrastujące z ciemnymi plastikami jasno obite fotele. Ze zmian dostrzeżemy tu kierownicę 32 Prosport, gałkę zmiany biegów z Golfa IV oraz podświetlenie zegarów, które zmieniono z zielonego na czerwone.

Piotr Dankiewicz

Fot. Mikołaj Urbański

VW Corrado G60

SILNIK:1.8 G60 160 KM, remont silnika, dolot z kwasówki, mniejsze kółko kompresora, doładowanie 0,8 bara, oil catch tank, filtr Samco, blow off

ZAWIESZENIE: gwintowane TA-Technix, obniżone o 80 mm

KOŁA: z Mercedesa 16 cali 5×112 w polerce, dekielki chromowane CARLSSON i dystanse  zmieniające rozstaw z 5×112 na 4×100 przód 2 cm tył 2,5 cm; opony 195/40 FALKEN

NADWOZIE: grill Rieger, lampy Sonar Black, plastikowe klosze zdjęte, założone oryginały, usunięta wnęka rejestracji i halogeny, wnęka haka i tłumika, listwy drzwi, emblematy z pasa tylnego, tylna wycieraczka, kierunki boczne Dectane Smoked, lampy z tyłu Dectane Black, bra

WNĘTRZE: kierownica 32 Prosport, gałka Golf IV, zmienione podświetlenie z zielonego na czerwone

CAR AUDIO: radio Panasonic 4×45, tuba JBL 800 GT 30 cm, wzmacniacz Magnat 1000 W

(VW TRENDS 3/2012)


Zamów prenumeratę

Podobne

Druga młodość Karmanna Ghia Typ 14

Odnaleziony w niemieckiej szopie, lata młodości ma już dawno za sobą. Dzięki wysiłkowi nowego właściciela Typ 14 powrócił do świata żywych. Popatrzcie sami. Ten kabriolet wygląda przecież, tak jak przed trzydziestu trzema laty! Z tym jednak, że dzisiaj wzbudza na drogach znacznie więcej zainteresowania niż trzydzieści lat temu. Zasadniczo można wyróżnić trzy typy kierowców. Pierwszą…

Lamborghini Classic Countach

Smak designu z Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza.

W dniach 19–21 września w Wenecji i Trieście odbędzie się druga edycja Lamborghini & Design Concorso d'Eleganza. W wydarzeniu weźmie udział około 30 klasycznych samochodów Lamborghini, w tym najbardziej kultowe modele historii marki wyprodukowane w latach 1963–1991, a także niektóre bardziej nowoczesne egzemplarze. Konkurs organizowany jest przez Polo Storico Lamborghini, dział odpowiedzialny za zachowanie dziedzictwa…