Brawo! Takiej Policji nam potrzeba - Trends Magazines

Brawo! Takiej Policji nam potrzeba

INTERPOL GOLF KRADZIONY1

Wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz polskiego oficera łącznikowego w Wielkie j Brytanii doprowadziły kilka dni temu do ujawnienia na jednej z posesji w Kamiennej Górze pojazdu marki VW Golf, który figurował w bazie danych INTERPOL-u jako utracony w Wielkiej Brytanii. W wyniku tych czynności kamiennogórscy policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który odpowie za przestępstwo.

Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, dzięki bardzo dobrej współpracy z polskim oficerem łącznikowym w Wielkiej Brytanii oraz policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, że jeden z mieszkańców Kamiennej Góry może być w posiadaniu niespełna rocznego pojazdu marki VW Golf o wartości 100 tys. zł. Jak się okazało, pojad figurował w bazie danych INTERPOL-u jako utracony na terenie Wielkiej Brytanii.

Z uwagi na poczynione ustalenia 43-letni mieszkaniec Kamiennej góry został zatrzymany. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna po zakupie pojazdu na terytorium Wielkiej Brytanii nie rozliczył się z wierzycielem i przywłaszczył pojazd. Śledczy cały czas pracują nad tą sprawą.

źródło: policja.pl

Podobne

VW-Porsche 914. Sportowe auto ze stajni Porsche i Volkswagena

Marka Porsche od początku istnienia była ściśle powiązana z Volkswagenem. Tylko jeden model w historii nosił oznaczenia obu firm równocześnie. Jest nim VW-Porsche 914. Geneza opracowania wspólnego modelu była prozaiczna. Finanse. Volkswagen potrzebował następcy dla wysłużonego Karmanna Ghia. Z kolei Porsche szukało okazji do wypłynięcia na szersze wody. Firmie ze Stuttgartu brakowało lekkiego i niezbyt…

Volkswagen Lupo 3L 1.2 TDI. Najbardziej oszczędny mały samochód

Samochody można podzielić na oszczędne i bardziej oszczędne. Druga grupa dzieli się na Volkswagena Lupo 3L z silnikiem 1.2 TDI oraz... resztę. Poznajcie fascynującą historię małego auta, które zbudowano, by spełnić marzenia o inżynieryjnej perfekcji. W 1998 roku koncern z Wolfsburga zaprezentował nowy miejski pojazd, któremu nadano nazwę Lupo. Przy długości 3529 mm, 1621 mm…