BMW X3 vs Audi Q5 vs Volvo XC60 - który SUV lepszy w terenie? - Trends Magazines

BMW X3 vs Audi Q5 vs Volvo XC60 – który SUV lepszy w terenie?

Popularność SUVów na polskim rynku jest ogromna. Bardzo duże zainteresowanie widać szczególnie w segmencie premium. BMW X3, Audi Q5 i Volvo XC60 stają do walki o miano najlepszego auta do jazdy w terenie. To chcieli sprawdzić brytyjscy dziennikarze motoryzacyjni. Zobaczcie porównanie na filmiku.

Test wydaje się śmieszny, bo przecież mało kto kupuje samochody pokroju BMW X3, Audi Q5 czy Volvo XC60 do jazdy czysto terenowej. Raczej chętnie korzystamy z nich w mieście przy pokonywaniu wysokich krawężników i cenimy komfort siedzenia wyżej. BMW X3 najnowszej generacji G01 gościliśmy już w naszej redakcji na teście i jesteśmy bardzo ciekawi, jak auto poradzi sobie z niemieckim i szwedzkim rywalem. 

Bawarski SUV ma pod maską 2-litrowy benzynowy silnik turbo o mocy 184 KM, dodatkowo wspierany motorem elektrycznym. Łączna moc zestawu? 292 KM i 420 Nm. Pod maską Audi Q5 pracuje silnik 2.0 TFSI o mocy 265 KM i 370 Nm. Co ciekawe, w szwedzkim aucie pojawił się silnik dużo słabszy, a do tego Diesel! Jednostka 2.0 generuje 197 KM i 420 Nm. BMW wydaje się więc najmocniejszym konkurentem, ale trzeba pamiętać, że jest też najcięższe – waży 2065 kg, gdzie Audi 1835 kg i Volvo 1968 kg.

Moc i masa to nie wszystko w offroadzie. Liczy się również rozkład momentu obrotowego na poszczególne koła, przełożenia skrzyni biegów, czy rozłożenie masy na obie osie. Dziennikarze z „Carwow” postanowili sprawdzić, który z popularnych SUVów najlepiej poradzi sobie w zaplanowanych konkurencjach terenowych. Zobaczcie ich test!

 

Konrad Maruszczak

fot. Carwow

Podobne

BMW X5 45e na pomoc rozładowanej Tesli

Rozładowała Ci się Tesla? W pobliżu nie ma stacji ładowania? Nic się nie martw! Wystarczy, że poprosisz znajomego, który podholuje Cię swoim BMW X5 45e.  Do zabawnej sytuacji doszło na obrzeżach Allenspark w stanie Kolorado. W mroźny dzień kierowca Tesli 3 z zerowym zasięgiem dojechał do stacji ładowania. Okazało się, że ta jest niesprawna, ale…